dnes
Úterý - oblacno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
Pražská kultura

Výstava Fata Morgana ve Slovenském institutu

Slovenský institut v Praze zve na výstavu Júlie a Igora Piačku Fata Morgana, která bude dostupná veřejnosti v galerii od 7. února do 28. února v úterý až sobotu od 13 do 19 hodin.

Přeludy pouště tvoří odraz světla nad rozpálenou krajinou. Julie a Igor Piačka svou poušť pláten zalidňují bytostmi podobnými vílám, tanečnicím, elfům, bohyním, čarodějkám. Jsou pravou Fata Morganou, bez odrazu světla by nevznikly, aby nám na chvíli přinesli své odkazy. Světlo, štětce, pera a rydla jsou nástroje, stejně jako umělec.

fata-morgana-slov  

 

Vernisáž se koná 7. února v 18 hodin. Slovenský institut v Praze, Náměstí Republiky 3, Praha 1.

 


Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Včera v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Další články
Nahoru