dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Výstava Czech Press Photo 2013 končí, cenu diváků získal snímek loríčka z pražské zoo
Někteří novináři Tě mají loríčku za zrůdu, ale nic si z nich nedělej, jsi krásný! Krmení třídenního mláděte loríčka rudobradého. Foto: Tomáš Adamec / ZOO Praha

Výstava Czech Press Photo 2013 končí, cenu diváků získal snímek loríčka z pražské zoo

Poslední možnost navštívit výstavu Czech Press Photo 2013 mají na Staroměstské radnici zájemci dnes a zítra. Diváckou cenu získala získala fotografie třídenního mláděte vzácného ptáka – loríčka rudobradého. Pořídil ji fotograf Zoo Praha Tomáš Adamec, jehož snímky se průběžně objevují v článcích na serveru Pražský patriot.

Divácké ankety se na pražské Staroměstské radnici, kde se do zítřejšího večera 19. ročník výstavy Czech Press Photo koná, z celkového počtu rekordních 39 632 návštěvníků zúčastnilo 8203 lidí.

Z těch pak 1764 dalo hlas snímku ptačího holátka loríčkovi. V těsném závěsu následuje fotografie Jana Ježdíka ze závodu psích spřežení nazvaná Šediváčkův long a kontroverzní série snímků „balkonových scén“ Zdeňka Vajnera Veřejné soukromí, která vyvolala vzrušené diskuse o tom, co se ještě smí fotografovat bez svolení fotografovaných a co už ne.

Výstava je ještě dnes otevřena od 10 do 12 a od 16:30 do 18:30. V 17:30 se koná prezentace držitele Ceny diváků za fotografii Tomáše Adamce. Půl hodiny před tím diváckou cenu obdrží. Zítra bude otevřeno od 10 do 18 hodin. Vstupné je pro dospělé 100 korun, pro studenty a seniory 60 korun.


Další články
Nahoru