dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Výstava: Chrám Nejsvětějšího Srdce Páně v detailech
Výstavu zahájila starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová. Foto: archiv

Výstava: Chrám Nejsvětějšího Srdce Páně v detailech

Ve čtvrtek 25. září se uskutečnila slavnostní vernisáž v Infocentru Prahy 3 fotografií Martina Frouze, který zachytil kostel Nejsvětějšího Srdce Páně v různých denních hodinách a ročních obdobích.

„Tato výstava je pozoruhodná v tom, že na fotografiích můžeme vidět nejenom pohled na celou architekturu chrámu, ale zároveň zaznamenává i skrytý farní život,“ uvedla starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová při zahájení výstavy.

Dvojvýstavu můžou návštěvníci vidět jak v Informačním centru Praha 3, tak v Galerii Josipa Plečnika v kostelu Nejsvětějšího Srdce Páně. Martin Frouz pracoval na fotografiích skoro pět let a podařilo se mu zachytit chrám ze všech možných a nemožných úhlů – od krypty přes chrám, věž, půdu až po samotnou střechu.

Nevynechal ani přilehlé okolí kostela, velkou pozornost soustředil na drobné detaily Plečnikovy architektury, která jinak zůstává skryta pro běžného návštěvníka.

V Informačním centru Praha 3 lze zakoupit i Frouzovu fotoknihu, která obsahuje tři sta poutavých fotografií.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru