dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Advent v PrazeVíkendové tipy

Výstava: Česká hračka a řemeslo

Během druhého adventního víkendu ve dnech 10. – 11. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 opět stane rájem pro milovníky českých hraček a řemeslné tvorby.

Každý z rodiny si přijde na to své – hračky pro děti, sekce s modely pro tatínky a designové nebo řemeslné produkty pro maminky.

Tradice i poznávání toho, co je nové

Adventní trh „Česká hračka a řemeslo“ je akcí, na kterou se návštěvníci velice rádi vrací. Tato akce znamená nejen setkání s dobrou tradicí, ale i poznávání toho, co je nové. Toho, co se na scéně hraček, řemesel i designu drží osvědčených postupů a forem i toho, co se nově objevuje, zkouší.

Můžete se těšit na tradiční i nové výrobce, dílny, dětský koutek, funkční modelové železnice, pěvecká vystoupení, malování na obličej a mnoho dalšího. Buď s nádechem minulosti, nebo současnosti.

Novinka v programu

Letošní novinkou bude rozšířená sekce pro vášnivé modeláře s tématickým názvem “Vánoční jízdy”, které bude dominovat druhé nejdelší železniční kolejiště v Praze o délce třiceti metrů.

Budete mít možnost nakoupit stavebnice modelů letadel i českých automobilů stejně jako celé sety vláčků či stromečky, figurky k modelům a mnoho dalšího zboží určené pro hravé tatínky a jejich ratolesti.

Doprovodný program

Jako každoročně i tento rok prodejní trh hraček a řemeslných produktů obohatí doprovodný adventní program, během kterého vystoupí dětské sbory, loutkové soubory nebo se můžete nechat strhnout ke společnému bubnování. Chybět nebude ani dětský koutek pro nejmenší a kreativní adventní dílny.

Pokračování vánočního trhu na nádvoří

Návštěvníci se letos budou moci radovat z tradiční atmosféry adventního trhu „Česká hračka a řemeslo“ i po jeho skončení. Na nádvoří Novoměstské radnice pro ně bude připraven vánoční trh s českými hračkami i výrobky, a to od soboty 12. 12. až do středy 14. 12.

Vstup zdarma

Adventní trh pořádá Novoměstská radnice, příspěvková organizace MČ Prahy 2 a portál Česká hračka.

 


Další články
Nahoru