dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Výstava bonsají láká i na mechové koule osázené květinami a noční prohlídky za svitu luceren
Návštěvníci uvidí i zavěšené mechové koule osázené květinami. Foto: BZHMP

Výstava bonsají láká i na mechové koule osázené květinami a noční prohlídky za svitu luceren

Výstava bonsají se po roce vrací do trojské botanické zahrady. V Japonské zahradě jsou až do 24. května k vidění zajímavé venkovní i bytové a sukulentní bonsaje. Nově se konají noční provázení výstavou, poprvé jsou k vidění zavěšené mechové koule osázené květinami. Díky naučné stezce se dozvíte, jak bonsaje pěstovat.

„Pro zájemce je nově připraveno noční provázení výstavou, kdy bonsaje osvítí lucerničky. Věříme, že to bude v noční Japonské zahradě zážitek. O víkendech mohou návštěvníci v zahradě cvičit Taiji, skládat origami, naučit se tvarovat bonsaje nebo pozorovat čajový obřad. Dozvědí se také mnoho zajímavého při provázení výstavou průvodcem, a to nejen o bonsajích, ale také například o japonském meči,“ říká ředitelka Botanické zahrady Praha Věra Bidlová.

vystava-bonsaji-2015-nahled Výstava bonsají, která se každoročně v trojské botanické zahradě koná, bude letos nabita zajímavostmi. I množství vystavovaných bonsají bude větší než obvykle. „Letos pořádáme již 10. ročník. U příležitosti tohoto jubilea se jedná o zatím největší výstavu s tímto zaměřením, která se v botanické zahradě konala. Výstava je letos zvláštní i tím, že se jedná o mezinárodní výstavu. K vidění budou zajímavé exponáty nejen z Čech, ale i ze Slovenska, Polska a Maďarska.

bonsaje-clanek-nahled Na návštěvníky čeká naučná stezka, která nabídne jak krok za krokem pěstovat bonsaje od semen, řízků, sazenic, jak se o bonsaje starat, jak je tvarovat, co s nimi o dovolené nebo jak pro ně vybírat misky. Lidé mohou obdivovat i trávové bonsaje, které je možné udělat z běžných pokojových a venkovních rostlin,“ popisuje Petr Herynek, kurátor výstavy. Součástí výstavy budou ve výstavním sále i autorské kameny suiseki Karla Šeráka doplněné pokojovými bonsajemi Václava Wiesnera.
      


Další články
Nahoru