dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Advent v Praze

Historické, novodobé, typické i raritní betlémy z různých materiálů uvidíte v Klementinu

Historické vyřezávané betlémy z období od baroka až do konce druhé světové války, ale i betlémy méně typické nebo raritní, z materiálů jako například cukr, sklo, perník a další uvidíte v Klementinu.

Expozice ve Výstavním sále Galerie Klementinum je koncipována tak, aby zaujala jak odbornou veřejnost, tak rodiny s dětmi. Víkendové „Hravé dílničky“ nabízí prostor, kde si návštěvníci mohou ozdobit skleněné vánoční ozdoby. Součástí výstavy je také hra inspirovaná 150 let starým vyznáním lásky k betlémům – „Co pro Vás znamená betlém?“.

Galerie Klementinum – Výstavní sál (vstup od Mariánského náměstí, vchod B2), otevřeno je denně mezi 9. a 18. hodinou, na výstavu se dostanete o všech vánočních a novoročních svátcích. Na Štědrý den je otevřeno od 9 do 15 hodin.

Vstupné:
dospělí 50 korun
snížené vstupné (studenti, důchodci, děti 6–15 let, skupiny nad 10 osob) 30 korun
děti do 6 let zdarma


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru