dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Výstava Bereniky Saudkové: LET´S GO!
Foto: Era svět

Výstava Bereniky Saudkové: LET´S GO!

Berenika Saudková je česká výtvarnice, dcera populárního komiksového kreslíře Káji Saudka. Ve své tvorbě upřednostňuje zejména olejomalbu a grafiku.

Výtvarný styl Bereniky Saudkové je nepřehlédnutelný a jasně rozpoznatelný. Její obrazy vznikají na základě konkrétních pocitů, vyjadřují niterný stav portrétovaných osob. Klíčem k dílům je empatie autorky. Každý z obrazů v sobě skrývá tajemství, které je ale zlehčeno nadsázkou. Jsou něžné i agresivní zároveň. Charakteristická je střídmost barevného pojetí, dílu často dominuje jedna barva, která podtrhuje jeho dynamiku.

Intenzivně se věnuje také další popularizaci otcova díla a podílí se na pořádání výstav Jana a Káji Saudkových. Vystavovala na řadě výstav doma i v zahraničí. V červenci a srpnu, od 16. 7. do 30. 8., představí v Era světě výběr ze své aktuální kolekce.

Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru