dnes
Pondělí - skorojasno
-1°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražská kultura

Výstava Ázerbájdžán – čarovná země ohně

Navštivte magickou výstavu v Náprstkově muzeu a přeneste se do pohádkových krajin starobylého Ázerbájdžánu.

Již jen dva týdny mají návštěvníci možnost navštívit v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur unikátní výstavu Ázerbájdžán – čarovná země ohně, která představuje vzácné předměty ze sbírek Národního muzea historie Ázerbájdžánu z doby od starověku po 19. století. Výstava končí již v neděli 15. února, ale na návštěvníky ještě čeká bohatý doprovodný program v podobě komentované prohlídky, kreativní výtvarné dílny a zajímavých odborných přednášek.

Doprovodné programy:

Komentovaná prohlídka pro veřejnost
Úterý 10. 2., 17.00 hodin
Výstavou vás provede Jana Gombárová.

Ázerbájdžánské zbraně a zbroje        
12. 2., 17.30 hodin
Tématem přednášky budou vojenské dějiny historického Ázerbájdžánu, tedy oblasti současné Ázerbájdžánské republiky a Jižního Ázerbájdžánu, který je dnes součástí Íránu. Ázerbájdžánem jakožto důležitou křižovatkou na Hedvábné cestě procházela také vojska panovníků mocných říší od dob perských Achaimenovců a Alexandra Velikého, přes četné kočovné kmeny, až po expanzi Mongolů a Timurových vojsk, které zcela změnily charakter politické, společenské, hospodářské a kulturní situace v oblasti. Přednáší David Majer.


Václav Moravec: Proměna etiky v éře digitálních médií

Dnes v 10:53

Přednáška a následná diskuse se zítra v 19 hodin zaměří na jevy spojené s nástupem digitálních médií, např. na informační přehlcení, resp. na informační obezitu, na fragmentaci publik a uzavírání se do „bublin pohodlí“, jak je pojmenovává sociolog Zygmunt Bauman, na vznik post-faktické a...

Manžel a manželka. Na film zve Informační centrum Prahy 3

Dnes v 09:59

Vztah dlouholetých manželů, uznávaného neurochirurga Andrei a ambiciózní televizní moderátorky Sofie, se ocitne v krizi. Po nevydařeném experimentu se manželé probudí v těle toho druhého. Přinuceni prožívat každodenní život svého partnera mají možnost vidět svůj vztah z úplně jiné perspektivy....

Výstava: Stromovka

16. března 2018 v 08:20

Výstava je věnována Stromovce, jedné z významných zelených ploch na mapě Prahy. Nejslavnější éra této panovnické honitby nastala v 16. a na počátku 17. století. V století 19. se stala místem zábavy Pražanů.

Duchovní hudba v kostele sv. Kateřiny

15. března 2018 v 11:31

Koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v Praze 2 v zahradě Neurologické a Psychiatricky kliniky VFN se koná ve středu 21. března od 16 hodin. Pořádá Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a VFN u příležitosti 333. výročí narození J. S. Bacha.

Literární soutěž O zlatý klíč. Praha 11 vyhlásila desátý ročník

15. března 2018 v 08:55

Městská část Praha 11 vyhlašuje již IX. ročník literární soutěže O zlatý klíč. Soutěž je určena obyvatelům a příznivcům Jižního Města. Koná pod záštitou zástupce starosty MČ Praha 11 Jakuba Lepše a vyhlašuje se ve věkových kategoriích do 15 let a nad 15 let...

Jak vypadal život v kladenské Poldovce

14. března 2018 v 08:23

Dozvíte na výstavě „Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna“, která je k vidění už jen do 25. března v Národním technickém muzeu.

Další články
Nahoru