Vysloužilé letní pneumatiky lze odvézt do sběrného dvora
1. listopadu 2022 10:17
„Na pneumatiky se vztahuje takzvaná povinnost zpětného odběru. To znamená, že výrobci, distributoři i pneuservisy mají povinnost odebírat vysloužilé pneumatiky. Jejich odevzdání v místě zpětného odběru tak představuje nejjednodušší způsob ekologické likvidace. Alternativou je odvoz pneumatik do jednoho z pražských sběrných dvorů,“ uvedl tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.
Odložení jedné pneumatiky z osobního automobilu v jednom ze sedmi sběrných dvorů Pražských služeb přijde na 61 korun. Vlastníci nákladních vozů zaplatí bez jedné koruny dvojnásobek. Ceny ve sběrných dvorech, které neprovozují Pražské služby, se mohou lišit.

Přidejte si nás na domovskou