Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životVycházky

Výsledky ankety Kavčí hory jsou známy, radnice zve na procházku

21. 2. 2024
Na otázku, co by si obyvatelé Prahy 4 přáli v přírodním pásu na Kavčích horách, odpověděla anketa, uspořádaná radnicí. Nejvíce poptávané je rozšíření herních aktivit pro děti předškolního i školního věku, vznik místa pro pikniky a grilování s odpovídajícím zázemím a umístění cvičebních a posilovacích prvků různé náročnosti. Současně by měl být zachován relativně klidný charakter území a přírodní ráz skalních partií.

„Rád bych všem respondentům poděkoval za účast v anketě a současně upozornil na možnost zúčastnit se exkurze řešeným územím pod vedením pana docenta Matouše Jebavého z Katedry zahradní a krajinné architektury ČZU," zve veřejnost místostarosta pro území rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Procházka se uskuteční ve středu 21. února od 8 hodin dopoledne. Sraz je poblíž Rezidence Kavčí hory za parkem Na Pankráci. Přesné označení místa (start x cíl) ukazují červené šipky v připojeném plánku.

plan-prochazky  

„Děkujeme za všechny podněty získané v rámci ankety. Osobní kontakt s uživateli veřejných prostranství je nicméně nenahraditelný, proto budeme opravdu rádi, pokud se ke mně a mým studentům připojíte a obohatíte úvodní seznámení s řešeným územím o své zkušenosti," zve zájemce o tuto lokalitu docent Jebavý.

 


Autor: Alo

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Dnes v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Dnes v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Den Země na Roztylském náměstí

Dnes v 08:51

Praha 4 zve na oslavy Dne Země ve středu 24. dubna.

Sobota: Street food na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:21

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. dubna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Komentovaná vycházka po Praze 10

Včera v 18:45

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby.

Ples Prahy 1 na Žofíně pomůže onkologickým pacientům

Včera v 11:55

V pátek 12. dubna se uskutečnil Ples Prahy 1 na Žofíně. Ples první městská část letos pořádala ve spolupráci s nadací Pink Bubble. Získané finanční prostředky pomohou mladým lidem překonávat onkologická onemocnění.

Corgi Race Cup v Praze 4

Včera v 08:44

Corgi Race Cup pro milovníky tohoto psího plemene se koná v sobotu 27. dubna.

Čarodějnice v parku U Čeňku

Včera v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

14. dubna 2024 v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

14. dubna 2024 v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Další články
Nahoru