Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Knižní tipy

Vyšla knižní novinka Sex po šedesátce

Marie de Hennezel, uznávaná francouzská psycholožka, psychoanalytička a spisovatelka se svým průvodcem sexualitou po šedesátce dobyla Francii, USA i další země. A nyní se s ní mohou seznámit a inspirovat i české ženy, kniha Sex po šedesátce vychází nyní poprvé v českém jazyce. 

sex-po-sedesatce Kniha Sex po šedesátce připomíná deník. Deník ženy, která patří k emancipované generaci, jež byla v mládí hybatelem sexuální revoluce a která tuší, že milování v sedmdesáti sice nebude stejné jako ve třiceti, ale nemá chuť se sexu vzdát. „Jsme připraveni přijít na něco nového,“ hlásá Marie de Hennezel a prostřednictvím mnoha otevřených rozhovorů se staršími Francouzkami a Francouzi odhaluje množství tipů, jak si po šedesátce užít bohatý a uspokojivý sexuální život. 

„Tajemství a hloubku milostného života stárnoucích lidí mapuje francouzská psycholožka směle i decentně zároveň. Zve čtenáře, aby se s ní vydali na cestu, na níž toto neprobádané téma zkoumá skrze setkání s lidmi, čtení knih a článků, vlastní úvahy, ale i odbočky do vzdálených říší tantry a dalších východních erotických umění. Pokud vás zajímá pomalejší, emocionálnější sexualita bez tlaku na výkon, neváhejte toto pozvání přijmout. A nezáleží na tom, zda vám už bylo šedesát,“ říká Ilona Bittnerová z vydavatelství Maluna. 

V knize se dočtete například, čím to je, že někteří lidé prožívají nejlepší sex svého života až po šedesátce. Jak vypadá „pomalá sexualita“ a jak zažít opravdové propojení s partnerem – a to i bez erekce. Proč erotická intimita, po níž mnozí touží, ale málokdo jí dosáhne, vyžaduje naprostou změnu myšlení. Proč se vyplatí nechat milování volný průběh a zapomenout na staré fantazie. Proč se vykašlat na „kult mládí“ a místo starostí s vráskami pěstovat vnitřní mladistvost. 

Kniha je již nyní k dispozici na www.maluna.cz a ve vybraných knihkupectvích za cenu 379Kč. 

O autorce

Marie de Hennezel je francouzská psycholožka, psychoanalytička a spisovatelka. Působila jako klinická psycholožka v sociálních službách i na psychiatrickém oddělení, věnovala se psychologické podpoře lidí umírajících na AIDS.

Zasadila se o zřízení prvního oddělení paliativní péče ve Francii, na němž pak roky působila, a ministerstvem zdravotnictví byla pověřena zvyšovat povědomí o tom, jak zlepšovat podmínky lidí na konci života. Její kniha Smrt zblízka: umírající nás učí žít s předmluvou Françoise Mitterranda byla přeložena do více než 20 jazyků. 


Autor: red

David Urban: Vražedná splátka

17. dubna 2024 ve 23:04

Vražedná splátka je název nového románu kriminalisty Davida Urbana, držitele Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivku roku 2022. Vyšetřování nového případu začíná nálezem hořícího luxusního auta s mrtvolou uvnitř ..  

Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

14. dubna 2024 v 19:06

Své poslední dílo Odpověď na Jóba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za „milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu“.

Felix Weiß: Zahradní ptáci

13. dubna 2024 ve 20:17

Zahradou se prohání pták – ale jaký druh a jak ho jen poznat? Tento atlas vám to usnadní. S pomocí jasných charakteristik a podrobných ilustrací lze rychle zúžit okruh možných kandidátů. 

Roman Kodet: Příběh samurajů

12. dubna 2024 v 17:59

Japonští středověcí válečníci – samurajové – se stali jedním ze symbolů Země vycházejícího slunce. Jejich zobrazení v nesčetných filmech, knihách či komiksech jim propůjčilo téměř mytickou podobu neohrožených bojovníků, jejichž meče rozsévaly smrt na bitevních...

Jean Giono: Muž, který sázel stromy

11. dubna 2024 v 11:10

Když byl Giono v roce 1953 požádán vydavatelem časopisu Reader’s Dígest, aby napsal příběh o nejpozoruhodnějším člověku, s nímž se kdy setkal, poslal mu tuto povídku, kterou chtěl vzbudit zájem o zalesňovací program.. Ve Vyšehradu vychází již v 8. vydání, opět s ilustracemi Heleny...

Nakladatelství Vyšehrad vstupuje do dalšího desetiletí se silným edičním plánem

11. dubna 2024 v 10:44

Nejstarší české nakladatelství slaví 90 let. Staví na tradici vydávání kvalitní české i překladové literatury, kterou dnes reprezentuje nová generace jeho autorů. Vyšehrad letos vydá téměř devadesát titulů. Čtenáři se mohou těšit na taková díla, jako jsou Proměny Země Petera Frankopana,...

Páteř a ploténky - Jak se zbavit bolesti zad

11. dubna 2024 v 10:37

Ronald Liebscher-Bracht a doktorka Petra Brachtová se již více než 30 let věnují vědeckému výzkumu a terapii. Během této doby se jim podařilo vyvinou jedinečnou a vysoce účinnou metodu léčby bolesti zad.

Tessa Randau: Hory, mlha, láska a já

10. dubna 2024 v 08:19

Hlavní hrdinka má pocit, že ji její manžel sotva vidí a vnímá. Touží po větší sounáležitosti, otevřeném dialogu s ním, a po něze. V naději, že k sobě zase najdou cestu, objedná pro oba víkendový pobyt v horách.

Marshall B. Rosenberg: Nenásilná komunikace v praxi

7. dubna 2024 v 11:18

Čeká vás nepříjemné setkání se šéfem. Právě vám volala učitelka, aby si postěžovala na vaše dospívající dítě. Je večer a pohádali jste se s partnerem. Co uděláte?

John Strelecky: Návrat do Kavárny na konci světa

6. dubna 2024 v 10:55

Vypravěč John býval vystresovaným manažerem, ale dnes už vede vyvážený a spokojený život. Jednou se při svých cestách na Havaji rozhodne pro vyjížďku na kole a zde, na samotném konci světa, narazí na kavárnu, která mu změní život.   

Alan Linnér, Anders Nyman: Láskyplná setkávání

5. dubna 2024 v 06:10

Je v 21. století ještě vůbec možné vybudovat a uchovat základy pevného a trvalého vztahu, v prostředí plném povrchní, roztříštěné komunikace, strachu, že o něco přijdeme, neschopnosti odkládat uspokojení či „sešívaných“ rodin, když navíc stále narůstá počet lidí žijících o samotě? I v této situaci...

Katharina Schlegl-Koflerová: Výchova štěněte

4. dubna 2024 ve 20:00

Kdo by nechtěl mít čtyřnohého přítele, který bez problémů projde těžkým obdobím štěněcího věku? Dosáhnout tohoto cíle však nevyžaduje žádná kouzla. Vhodné podmínky si vytvoříte sami tím, že budete štěně od samého začátku správně cvičit.

Gillian McAllisterová: Stane se včera

3. dubna 2024 v 16:30

Je možné zabránit vraždě, která se už stala? Je půlnoc, Svátek Všech svatých, a Jennie netrpělivě vyhlíží svého osmnáctiletého syna Todda, který měl být dávno doma. 

Stanislava Jarolímková: Pražská okénka 2

2. dubna 2024 ve 23:39

Když v roce 2022 Stanislava Jarolímková vydala knížku Pražská okénka o různých historických zajímavostech hlavního města, netušila, jak velký bude mít u čtenářů úspěch. Proto se rozhodla na ni volně navázat druhým dílem Pražská okénka 2. I tentokrát se dozvíte mnoho zajímavého i nečekaného...

Očekávané dračí fantasy Čtvrté křídlo je tu

1. dubna 2024 v 17:44

Mimořádně úspěšný titul konečně přichází na český trh. V zahraničí se z knihy Čtvrté křídlo stala doslova knižní senzace roku a zájem o další díly i jejich autorku Rebeccu Yarros trhá rekordy. V prodejích, čtenosti, oblibě na sociální sítích, v komunitách new adult fanoušků i o dost starších...

Další články
Nahoru