dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Vyskákal za půl hodiny na Žižkovskou věž, teď se s jednokolkou představí na Staromáku
Petr Benny Beneš zdolal letos v srpnu Žižkovskou věž: 45 pater, 736 schodů, 123 metrů za 28 minut a 25 vteřin. Foto: archiv P. Beneš

Vyskákal za půl hodiny na Žižkovskou věž, teď se s jednokolkou představí na Staromáku

Středa 11. prosince bude opět po roce patřit všem fanouškům netradičních aktivit a nevšedních kousků. Doprovodný program Vánočních trhů na Staroměstském náměstí zaplní Den kuriozit a rekordů. Nejen mistři svého oboru, ale i všichni návštěvníci se pokusí také o vlastní zápis do České knihy rekordů.

Atraktivní program odstartuje v 15 hodin svým vystoupením Petr Benny Beneš, který se Pražanům zapsal do paměti, když vyskákal na jednokolce na Žižkovskou věž i Petřínskou rozhlednu. Kromě ukázky svého umění se Petr Beneš pokusí i o zcela nový rekord – skok do výšky přes laťku na jednokolce.

Že oblíbené jojo již dávno není hračkou jen pro malé děti, ale dají se s ním vymyslet parádní triky, předvedou mistři České republiky Robin Kučera a Václav Kroutil se svými kolegy. „Také oni se přímo před zraky diváků pokusí o rekord v disciplíně zvané Eli Hops spočívající ve vystřelování joja do vzduchu a jeho následném chycení na provázek,“ přibližuje další zajímavou aktivitu Libuše Klinková, manažerka doprovodného programu Vánočních trhů na Staroměstském náměstí.

Pokus o rekordně dlouhý pás ozdobných prvků

Návštěvníci však nezůstanou pouhými diváky. Sami si vyzkouší své dovednosti při výrobě tradičních papírových vánočních ozdob a postaviček, jako jsou čerti, Mikuláši a andělé. Všechny výstřižky se poté poskládají na hlavní pódium do dlouhého pásu.

„Čím více nadšenců se do této aktivity zapojí, tím větší šance bude, abychom vytvořili rekordně dlouhý pás ozdobných prvků a rozšířili Českou knihu rekordů o další zajímavý zápis,“ říká Josef Vaněk, programový ředitel Agentury Dobrý den, jež tento program připravuje a je zároveň provozovatelem Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Své místo v programu najdou i tradiční staročeské vánoční zvyky, jako je například věštění budoucnosti podle toho, co se nachází pod hrnkem. Domácí vánoční tradice však tentokrát doplní i ty z Britských ostrovů.

Exponáty Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov

Nejlepší český hráč na skotské dudy Václav Rout kromě hudebního vystoupení povypráví o skotských tradicích, whisky a typických kiltech. O další hudební vystoupení se postará sbor Základní školy Lysolaje spolu s pěveckým duem 2MS, které tvoří Jakub Marek a Hana Minářů, vítězové krajského kola hudebního festivalu Porta.

Den kuriozit a rekordů, který doplní velkoplošná projekce rekordů s vánoční a silvestrovskou tématikou i vánoční exponáty Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov, se na Staroměstském náměstí uskuteční ve dvou časových pásmech – od 15 do 16:30 hodin a od 17:15 do 18 hodin.


Další články
Nahoru