Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vyšehradský tunel se na tři týdny uzavře, místo tramvají budou cestující vozit i lodě
Vyšehradský tunel patří mezi dopravně frekventované úseky. Foto(3x): Jan Puci

Vyšehradský tunel se na tři týdny uzavře, místo tramvají budou cestující vozit i lodě

Kvůli opravě tramvajové tratě bude velkou část srpna uzavřen Vyšehradský tunel, což prodlouží jízdu řidičům v autech i cestování lidem v MHD, kteří budou muset přesednout na náhradní lodní dopravu, nebo jet oklikou. Serveru Pražský patriot to sdělil pražský dopravní podnik (DPP).

Naposledy se frekventovaná tramvajová trať, po které je vedeno několik linek, opravovala v roce 2008. Byla tehdy ve špatném stavu, Drážní inspekce ji dokonce označila za nebezpečnou a před listopadovou opravou museli jezdit tramvaje skrz tunel krokem. 

vysehradsky-tunel-cedule

Na blížící se uzavření tunelu upozorňují značky

Během opravy, která začne v sobotu 7. a skončí v pátek 27. srpna, DPP vymění část kolejové konstrukce na Výtoni a kolejové oblouky v oblasti Vyšehradského tunelu. Tramvaje nepojedou na zhruba kilometrovém úseku mezi zastávkami Výtoň a Podolská vodárna, neprojedou tudy ani auta. Vozovka sice opravu dle vyjádření Technické správy komunikaci opravu nepotřebuje, ale tunel je příliš úzký na to, aby při výměně kolejí mohla auta místem projíždět. 

Ačkoli výluka začne už za týden, DPP je zatím na informace poměrně skoupý. „Více informací budeme zveřejňovat příští týden, veškeré detaily padnou na tiskové konferenci ve středu,“ sdělila mluvčí podniku Aneta Řehková.

Novináři (a jejich prostřednictvím veřejnost) tak budou podrobně informováni až tři dny před začátkem výluky. DPP sice má na svém webu v sekci Omezení a mimořádné události o výluce zmínku, ale ta se vesměs omezuje jen na informaci, kdy se výluka uskuteční a jakých linek se bude týkat (2, 3, 4, 17, 18, 21, 24, 92). A také na zprávu, jakými kanály bude DPP cestující informovat. 

Na přímé dotazy serveru Pražský patriot DPP přeci jen něco dalšího k výluce sdělil, díky čemuž (a při porovnání s omezeními v roce 2008) lze odhadnout, na co se mají Pražané připravit. 

vysehradsky-tunel-podolske-nabrezi

Portál tunelu na Podolském nábřeží

„Primárně bude náhradní doprava zajištěna lodní dopravou, náhradní autobusová doprava bude ve formě posílené pravidelné autobusové linky, ale také bude možné využít cyklodopravu,“ sdělila Řehková. 

Jak to vypadalo v roce 2008? Motorové lodě pro více než dvě stovky cestujících pendlovaly mezi přístavišti u Výtoně a Podolské vodárny. Pro cyklisty a chodce zůstal Vyšehradský tunel otevřen.

Z nábřeží u vodárny jezdila k stanici metra Pražského povstání náhradní autobusová doprava x-17. V tomto úseku jezdí nyní pravidelná autobusová linka 134, kterou pravděpodobně během srpnové výluky DPP posílí.   

Auta, která pojedou po Podolském nábřeží a budou se chtít dostat do oblasti Výtoně, pojedou přes Pražského povstání, Táborskou, Čiklovou a Vnislavovou ulicí.


Autor: Jan Puci

Výměna povrchu vozovky na Horoměřické omezí dopravu

Dnes v 08:31

TSK začne od středy 29. září měnit povrch ulice Horoměřická, v úseku ulic V Šáreckém údolí – Nebušická.

Lávka je opravena a opět slouží chodcům i cyklistům

20. září 2021 ve 14:01

Lávka vedoucí od stanice metra Hůrka do Centrálního parku Prahy 13 prošla rekonstrukcí a opět slouží chodcům i cyklistům.

Pětkou zdravě a udržitelně

20. září 2021 v 09:29

Praha 5 se připojuje k dvacátému ročníku Evropského týdne mobility jehož sloganem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Debatovat o aktivní mobilitě – tedy o tom jaké výhody přináší pro naše tělesné a duševní zdraví a pohodu můžete dnes v 16 hodin v Parku...

Rada rozhodla o výběru zhotovitele P+R Nové Butovice

16. září 2021 v 07:50

Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru dodavatele stavby P+R záchytného parkoviště Nové Butovice. Jedná se výstavbu vícepodlažního parkovacího objektu z poloviny určeného rezidentům a z poloviny určeného jako P+R záchytné parkoviště o celkové kapacitě...

Rekonstrukce Žalovské ulice

10. září 2021 v 11:51

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. září rekonstrukci Žalovské ulice v úseku ulic Drahanská – Čimická. Stavební práce by měly skončit 30. listopadu.

Ve čtvrtek bude uzavřen Bubenečský tunel

7. září 2021 ve 21:07

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Bubenečský tunel od 9. září od 23 hodin do 10. září do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru