Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkáníVíkend

Vyšehrad ožije historií

10. 9. 2022
Pevnost Vyšehrad, den plný zážitků pro celou rodinu, při kterém vyšehradské parky, hradby, podzemí, brány i další prostory ožijí různými historickými epochami v sobotu 10. září. V areálu bude rozptýleno pět stanovišť prezentujících výstavbu hradu Karlem IV. a husitské války, budování barokního opevnění, období panování Marie Terezie, napoleonské války i dobu 2. poloviny 19. století.

Doprovodný program nabídne historické přednášky, tržiště, vojenskou kuchyni, výklad o historickém dělostřelectvu či vojenskou stráž v branách pevnosti. Kdo si koupí celodenní vstupenku, bude si navíc moci poprvé během jediného dne projít všechny čtyři úseky vyšehradských kasemat, zhlédnout šermířská vystoupení a ukázky vojsk a navštívit i další běžně nepřístupné prostory jako zázemí Táborské brány, příkopy, dělostřelecký redan nad Vltavou i nejstarší dosud stojící latrínu v Praze a také stálou expozici Historické podoby Vyšehradu v Gotickém sklepě.

Program a více informací na https://praha-vysehrad.cz/cs/event/pevnost-vysehrad

Pevnost Vyšehrad
zdarma
pět dobových táborů
tři přednášky na Starém purkrabství (10h O Vyšehradě | 13h Královská korunovace v Praze 1792 | 17h O pevnosti Vyšehrad)
tržiště na akropoli
komentovaná ukázka dělostřelectva (14h hradby u Gorlice) 

celodenní vstupenka
všechny čtyři úseky kasemat
zázemí Táborské brány a latrína
expozice v Gotickém sklepě
ukázky vojska a šermu na Letní scéněAutor: Alo

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

Dnes ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

Dnes ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

Dnes v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

Dnes v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

První městská část udělí pět Čestných občanství a dvě Ceny Prahy 1

Včera ve 23:33

Zastupitelstvo městské části Praha 1 schválilo udělení dvou Čestných občanství Prahy 1, a to starostovi jihofrancouzského města Nîmes Jeanu-Paulu Fournierovi a in memoriam muzikoložce Lence Hlávkové. Už dříve zastupitelé souhlasili s udělením Ceny Prahy 1 lékaři Jaroslavu Eliášovi a tanečnici,...

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Včera ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Včera v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Včera v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Včera v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Včera v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Další články
Nahoru