Dnes Úterý - zatazeno 22°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 22. 6. 2021
Svátek má Pavla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.

Výročí vypálení Lidic si připomněli v Praze 4

Nacistickou odplatu za atentát na Reinharda Heydricha – vypálení středočeské vesnice Lidice – si dnes připomněla i Praha 4. Místostarosta a radní pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09) položil věnec a s kolegy vysázel nové růže v Růžovém záhonu na Budějovické.

vyroci-lidice-2020

„Nesmíme zapomínat na nacistické činy a především jejich oběti. Příběhy, jako jsou například právě Lidice, slouží jako varování pro nás i další generace, a ukazují nám, proč si musíme vážit demokracie,“ řekl Hroza.


Na Večírek u piana do Prahy 11

Dnes ve 13:11

Předprázdninový Večírek u piana se koná ve čtvrtek 24. června od 17 hodin v parku u Chodovské tvrze.

Pítka, kašny i fontány v Praze 13 jsou opět v provozu

Dnes ve 12:58

V minulých dnech byly opět zprovozněny vodní prvky, které má ve správě radnice Prahy 13, tedy pítka, kašny a fontány. Z pítek tryská pitná voda, která slouží k občerstvení na veřejných prostranstvích. Vodní kašny a fontány byly vytvořeny jako umělecká díla, která během horkých letních dní osvěžují...

Zítra nepoteče voda v Ďáblicích a Radotíně

Dnes ve 12:28

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 23. června. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Dnes: Hudba v Zahradě Pavana

Dnes v 11:36

Další koncert z cyklu komorních koncertů v Zahradě Pavana, U Prosecké školy 17 v Praze 9.

Velký večer muzikálových a filmových melodií v Praze 8

Dnes v 10:11

Radnice Osmičky pořádá večer muzikálových a filmových melodií. Program je sestaven z písní, které znáte z muzikálů a filmů, jako Dracula, Rebelové, Bídnici, Bohemian Rhapsody, Kdyby tisíc klarinetů, Čas růží.

Koncem září se otevře dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže na rok 2022

Dnes v 09:12

Praha odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2022. V jeho rámci by se mělo rozdělit celkem 50 milionů korun. 

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Smíchov a Malou Stranu?

Dnes v 07:13

Co čeká Smíchov a Malou Stranu v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují? Debata se zástupci radnice Prahy 5 v kobce č. 9 na náplavce (Hořejší nábřeží) ve čtvrtek 24. června od 17 hodin.

Sousedské setkání s oslavou příchodu léta

Dnes v 06:26

Praha 11 zve na sousedské setkání pod širým nebem 22. června od 18 hodin

Praha 1: Revitalizace ulice Na Poříčí a setkání nad mapou

Dnes v 05:08

V úterý 29. června od 18 hodin se v Galerii 1 koná veřejné + on-line „Setkání nad mapou“ k revitalizaci ulice Na Poříčí.

Praha 9 dokončila poslední část parku Zahrádky

Včera v 15:56

Dlouho avizované otevření bistra v parku Zahrádky se blíží a příští týden, v úterý 29. června od 16 hodin zahájí provoz.

Pomoc sebevrahovi

Včera v 15:03

Muže stojícího s kolem delší dobu na mostě mezi Českobrodskou a Poděbradskou ulicí si včera k večeru všiml kolemjdoucí a z obavy o jeho zdraví přivolal strážníky.

Praha 1: Zapojte se do podoby ostrova Štvanice

Včera ve 13:21

Ať už bydlíte v okolí, na ostrov chodíte na procházky nebo jezdíte na kole, můžete své názory a náměty na možnou proměnu a budoucnost ostrova vyjádřit.

Další krátké zprávy
Nahoru