dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Volby 2014

Vyřeší se po volbách největší problémy Václavského náměstí?

Auta a doprava obecně, hluk, kriminalita, to jsou podle Pražanů největší problémy Václavského náměstí. O jejich řešení a budoucnosti Václavského náměstí debatovali v úterý 30. září politici v rámci diskuzního panelu v kavárně Divadla ABC. 

Veřejné debaty se zúčastnili zástupci politických stran Tomáš Vích (LES, Nezávislí, Piráti), Karel Koželuh (65 Demokratů Jana Kasla), Oldřich Lomecký (TOP 09), Daniel Hodek (ČSSD), Jiří Janoušek (ANO), Světlana Kubíková (Restart 2014), Filip Dvořák (ODS) a Alena Ježková (My, co tady žijeme).

Diskuzi pořádalo Sdružení Nového Města pražského ve spolupráci s Městskými divadly pražskými, moderátory byli Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského, a Karel Doubek, člen Sdružení.

Diskuzní panel byl rozdělen na dvě části, v první odpovídali politici v limitu jedné minuty na otázky moderátorů. Ti se ptali mj. na tři největší problémy Václavského náměstí podle politiků. Nejčastější odpovědí byl problém s čistotou, kriminalitou a vybydleností, tzn. nedostatkem obyvatel v centru Prahy žijících.

V zásadě se politici shodli na nutnosti realizace projektu Cigler Marani, který by měl dát Václavskému náměstí vhodnou formu. Ohledně čistoty a pořádku odmítli panelisté model koordinátora v terénu, tedy konkrétní odpovědné osoby, která by dohlédla na stav centra Prahy. Podle většiny diskutujících na tuto práci dostačuje 31 kontrolorů napříč všemi odbory městské části. Proč tedy není čisto a pořádek již dnes se nepodařilo při debatě rozkrýt.

V druhé části diskuzního panelu dostaly prostor otázky posluchačů. Ty zajímalo například to, co politici udělají s množstvím obchodů a služeb pro turisty, jak je omezí, dále jak vyřeší problém s velkým množstvím aut, příp. zda se vrátí na Václavské náměstí tramvaje apod.

Zazněl i dotaz, zda se zrealizuje projekt Cigler-Marani nebo jestli se budou po volbách politici schopni mezi sebou domluvit a shodnout na skutečném řešení problémů Václavského náměstí. V některých odpovědích se panelisté shodovali, v některých ne.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru