dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Vypil litr slivovice, řídil a nabízel placení úplatku kreditkou. Dvě stovky si nechám na cigára, řekl
Ilustrační foto: sxc.hu

Vypil litr slivovice, řídil a nabízel placení úplatku kreditkou. Dvě stovky si nechám na cigára, řekl

Včera dopoledne si hlídka strážníků z patnáctého pražského obvodu v rámci běžné hlídkové činnosti všimla, jak z parkoviště v ulici Boloňská vyjíždí vozidlo bez rozsvícených světel. To pak vjelo do protisměru do ulice Milánská.

Strážníci vozidlo zastavili. Řidič s hlídkou komunikoval velmi nesrozumitelně a z jeho dechu byl silně cítit alkohol. Na dotaz, zda před jízdou požil alkohol, odpověděl: „Pil jsem celou noc a mám v sobě asi litr slivovice.“

Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti. Když muž sahal do náprsní kapsy pro doklady, řekl: „Tady jsou peníze a vyřešíme to tím na místě, dvě stovky si nechám na cigarety, tak tisíc korun bude stačit. A pokud ne, mám tady kreditku.“

Na to podával strážníkovi tisíc korun. Strážníci celou událost zadokumentovali a vyzvali muže k provedení orientační dechové zkoušky. Ten se jim svěřil, že mu začátkem roku zemřela žena a že od té doby pije každý den. Pak dodal, že se mu nechce dál žít a že vše ukončí. Dechovou zkouškou bylo dotyčnému naměřeno 2,26 ‰ alkoholu v dechu.

Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a trestného činu podplácení, hlídka muže předala Policii ČR k dalšímu opatření.

Případy, kdy to řidiči zkusili s úplatky:

Pánové, berte pět tisíc a dýchat nebudeme. Opilý řidič zkusil uplatit policisty

Dám každýmu po tisícovce a nazdar, jedem dom

Pět, šest, sedm, osm tisíc korun. Opilý řidič navyšoval nabídku úplatku
Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru