dnes
Čtvrtek - zatazeno
23°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
17°C
pozítří
Sobota - dest
10°C
Výpadovku z Prahy čekají opravy, řidiči se musí připravit na dlouhé komplikace
Evropská ulice. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Výpadovku z Prahy čekají opravy, řidiči se musí připravit na dlouhé komplikace

Prahu 6 a především hlavní tah směrem na letiště a na Kladno čeká na podzim a v zimě zásadní dopravní omezení. Silničáři zde budou z důvodu oprav vozovky po částech uzavírat dva kilometry dlouhý úsek Evropské ulice. Práce začnou ve středu 25. září a dokončeny budou na konci prosince, v případě nepříznivých klimatických podmínek až příští rok na jaře. Vzhledem k délce opravovaného úseku se dopravní omezení rozdělí vždy na tři etapy, a to jak ve směru do centra, tak směrem k letišti.

„Evropská je páteřní komunikací hlavního města ve směru na letiště a dále na severozápad republiky. Protíná Prahu 6 od Dejvic až na hranici Prahy. Místo úplné uzavírky jsme se proto rozhodli pro částečné uzavírání v místech, kde to bude nezbytné, a práce jsme rozdělili do tří etap,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

V první etapě bude opraven úsek od Thákurovy po Šáreckou ulici ve směru z centra. Od středy 25. září do 11. října se tudy proto bude projíždět pouze jedním jízdním pruhem.

Od soboty 12. října pak začnou práce na druhé etapě ve stejném směru (k letišti), tedy v úseku od Šárecké po ulici Na Sekyrce. Řidiči v této etapě pojedou jedním jízdním pruhem vyhrazeným v protisměru. Stejné omezení se týká i třetí etapy, kdy se nového povrchu dočká vozovka mezi ulicemi Na Sekyrce a Vilímovská.

V rámci oprav se musí na Evropské nejdříve odstranit staré vrstvy vozovky, měřicí body a otvory po sanačních vrtech, které tu zbyly z doby ražby metra. Poté se položí nový asfaltový povrch a na silnici bude naneseno nové vodorovné značení.

Termín prací byl s ohledem na spojení centra města s letištěm zvolen mimo vrcholící letní turistickou sezonu. Práce v protisměru, tedy cestou do centra (k Vítěznému náměstí), začnou mezi Gymnasijní ulicí a Šáreckou. Datum zahájení je zatím nejisté a je závislé zejména na počasí.

Následovat budou práce v úseku od Šárecké po Hadovka Office Park a zakončí se etapou od této kancelářské budovy po Horoměřickou ulici. Dokončení se plánuje na konec roku. Kvůli možné nepřízni počasí se ale práce mohou protáhnout až do jara 2020, po zimní stavební přestávce.

Na Evropské třídě se pracovalo i v minulých letech, práce probíhaly v navazujícím úseku a končily až u mimoúrovňového křížení s Pražským okruhem.

POSTUP OPRAV A DOPRAVNÍCH OMEZENÍ V EVROPSKÉ ULICI

a)     Směr z centra (k letišti)

1. etapa: uzavřen vždy jeden jízdní pruh v úseku Thákurova–Šárecká

a.     První fáze 25. 9. – 5. 10. 2019, uzavřen pravý jízdní pruh;

doprava vedena levým jízdním pruhem

b.     Druhá fáze 6. 10. – 11. 10. 2019, uzavřen levý jízdní pruh;

doprava vedena pravým jízdním pruhem

2. etapa: uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku Šárecká – Na Sekyrce;

od 12. 10. 2019 bude doprava převedena do jednoho jízdního pruhu v protisměru

3. etapa: uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku Na Sekyrce – Vilímovská;

doprava bude převedena do jednoho jízdního pruhu v protisměru

b)    Směr do centra (k Vítěznému náměstí)

1. etapa: uzavřen vždy jeden jízdní pruh v úseku Gymnasijní–Šárecká

a.     První fáze – uzavřen pravý jízdní pruh;

doprava vedena levým jízdním pruhem

b.     Druhá fáze – uzavřen levý jízdní pruh;

doprava vedena pravým jízdním pruhem

2. etapa: uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku Šárecká – Hadovka Office Park;

doprava bude převedena do jednoho jízdního pruhu v protisměru

3. etapa: uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku Hadovka Office Park – Horoměřická;

doprava bude převedena do jednoho jízdního pruhu v protisměru


Internacionální ulice v Suchdole bude uzavřena

Včera v 11:14

Z důvodu výstavby nového vodovodního řadu v Suchdolské ulici bude uzavřena ulice Internacionální na křižovatce s ulicí Suchdolskou od soboty 26. září do úterý 29. září pro veškerý provoz v obou směrech. Ulice Internacionální bude průjezdná od Kamýcké po Suchdolské náměstí. Zastávka Suchdolské...

Letenský tunel bude příští týden uzavřen

Včera v 09:31

Noční uzavření Letenského tunelu proběhne od 29. září od 23 hodin do 30. září do 5 hodin.

V ulici Jana Želivského pokračují opravy

Včera v 08:20

Od soboty 26. září 2020 bude Technická správa komunikací pokračovat v souvislé údržbě vozovky na komunikaci Jana Želivského v úseku Koněvova – Olšanská ve směru z centra.  Práce by měly skončit 10. října 2020.

Začala rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí a Soudní

21. září 2020 v 10:11

Pražský dopravní podnik (DPP) se v sobotu 19. září pustil do rekonstrukce další tramvajové trati v Praze, která je v havarijním stavu, konkrétně v ulicích Na Veselí a Soudní. Z tohoto důvodu bude do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání – Vozovna...

Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

18. září 2020 v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Oprava mostu Ve Žlíbku – Počernická

14. září 2020 ve 13:00

Od úterý 22. září začne Technické správa komunikací s opravou mostu X 526 Ve Žlíbku – Počernická, MČ Praha 20 – Horní Počernice. Jedná se o most přes D10, Novopackou.  

Začne oprava ulice K Zeleným domkům

13. září 2020 v 05:24

V pondělí 14. září začnou opravy ulice K Zeleným domkům v Praze v úseku mezi Vídeňskou ulicí a ulicí K Libuši. 

Další články
Nahoru