Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vypadáš ošklivě, tak dostaneš. Podivná zábava v noční Praze vyústila ve rvačky
Rvačka ve Vodičkově ulici. Foto: MP Praha

Vypadáš ošklivě, tak dostaneš. Podivná zábava v noční Praze vyústila ve rvačky

Rvačky cizinců nejsou pro pražské strážníky ničím neobvyklým. Turisté se podle nich v metropoli perou rádi, záminky bývají často podivné. U dvou šarvátek zasahovala městská policie o uplynulém víkendu. 

Uplynulo sobotu napadla dvě hodiny po půlnoci dvojici česky hovořících mužů na Václavském náměstí skupina cizinců. „Jeden muž skončil s krvácivým zraněním obličeje v péči přivolaných záchranářů,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Kromě strážníků řešila tuto situaci i státní policie, která si dva útočníky vzala na služebnu a ostatní byli poučeni a vyzváni, aby zanechali svého protiprávního jednání.

„Dva propuštění hlasitým křikem pokračovali v narušování veřejného pořádku, navíc se snažili hlídky vyprovokovat k fyzickému kontaktu. Na opakované výzvy k uklidnění se nejprve zklidnili, ale po setkání s další skupinou zamířili do Vodičkovy ulice, ze které se následně ozval hlasitý křik,“ pokračovala mluvčí.

Když se strážníci přiblížili k místu, uviděli rvačku dvojice mužů. Strážníci je od sebe oddělili, ale jelikož byli stále agresivní a kladli aktivní odpor, skončili v poutech.

Z šetření vyplynulo, že mladší z dvojice (20 a 22 let) se účastnil i konfliktu na Václavském náměstí a tentokrát druhého napadl jen proto, že se mu nelíbilo, jak vypadá. A také prý údajně schvaloval zákrok policie.

Po předvedení na služebnu Policie ČR si začal stěžovat na dýchací potíže. Nakonec se ukázalo, že simuloval. Přivolaní záchranáři totiž po vyšetření konstatovali, že je zdravotně v pořádku.

„Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,48 promile, opakované protiprávní jednání jsme vyřešili pokutou ve výši 10 tisíc korun,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Včera ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Včera v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Včera v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Cizinec zaútočil pěstí na strážníka, skončil s pouty na rukou

27. dubna 2022 ve 12:43

Těsně před půlnocí v neděli projížděla autohlídka strážníků Václavským náměstím, kde si v horní části všimla strkanice několika mužů, která přecházela ve fyzické napadání. Strážníci ke skupince osob doběhli ve chvíli, kdy jeden z mužů pěstmi útočil na hlavu a horní polovinu těla...

Další články
Nahoru