Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vypadáš ošklivě, tak dostaneš. Podivná zábava v noční Praze vyústila ve rvačky
Rvačka ve Vodičkově ulici. Foto: MP Praha

Vypadáš ošklivě, tak dostaneš. Podivná zábava v noční Praze vyústila ve rvačky

Rvačky cizinců nejsou pro pražské strážníky ničím neobvyklým. Turisté se podle nich v metropoli perou rádi, záminky bývají často podivné. U dvou šarvátek zasahovala městská policie o uplynulém víkendu. 

Uplynulo sobotu napadla dvě hodiny po půlnoci dvojici česky hovořících mužů na Václavském náměstí skupina cizinců. „Jeden muž skončil s krvácivým zraněním obličeje v péči přivolaných záchranářů,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Kromě strážníků řešila tuto situaci i státní policie, která si dva útočníky vzala na služebnu a ostatní byli poučeni a vyzváni, aby zanechali svého protiprávního jednání.

„Dva propuštění hlasitým křikem pokračovali v narušování veřejného pořádku, navíc se snažili hlídky vyprovokovat k fyzickému kontaktu. Na opakované výzvy k uklidnění se nejprve zklidnili, ale po setkání s další skupinou zamířili do Vodičkovy ulice, ze které se následně ozval hlasitý křik,“ pokračovala mluvčí.

Když se strážníci přiblížili k místu, uviděli rvačku dvojice mužů. Strážníci je od sebe oddělili, ale jelikož byli stále agresivní a kladli aktivní odpor, skončili v poutech.

Z šetření vyplynulo, že mladší z dvojice (20 a 22 let) se účastnil i konfliktu na Václavském náměstí a tentokrát druhého napadl jen proto, že se mu nelíbilo, jak vypadá. A také prý údajně schvaloval zákrok policie.

Po předvedení na služebnu Policie ČR si začal stěžovat na dýchací potíže. Nakonec se ukázalo, že simuloval. Přivolaní záchranáři totiž po vyšetření konstatovali, že je zdravotně v pořádku.

„Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,48 promile, opakované protiprávní jednání jsme vyřešili pokutou ve výši 10 tisíc korun,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

Včera v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Nářadí ve stavební buňce a nocleh ho zlákaly k noční návštěvě

2. listopadu 2021 v 15:58

Zvuk tříštícího se skla a tupé rány vycházející z nedalekého staveniště probudily obyvatele z ulice U Klikovky v Praze 5. Hlídka srážníků prošla na staveniště otevřenou bránou a zjistila světlo a pohyb ve stavební buňce.

Další články
Nahoru