Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Vypadáš ošklivě, tak dostaneš. Podivná zábava v noční Praze vyústila ve rvačky
Rvačka ve Vodičkově ulici. Foto: MP Praha

Vypadáš ošklivě, tak dostaneš. Podivná zábava v noční Praze vyústila ve rvačky

Rvačky cizinců nejsou pro pražské strážníky ničím neobvyklým. Turisté se podle nich v metropoli perou rádi, záminky bývají často podivné. U dvou šarvátek zasahovala městská policie o uplynulém víkendu. 

Uplynulo sobotu napadla dvě hodiny po půlnoci dvojici česky hovořících mužů na Václavském náměstí skupina cizinců. „Jeden muž skončil s krvácivým zraněním obličeje v péči přivolaných záchranářů,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Kromě strážníků řešila tuto situaci i státní policie, která si dva útočníky vzala na služebnu a ostatní byli poučeni a vyzváni, aby zanechali svého protiprávního jednání.

„Dva propuštění hlasitým křikem pokračovali v narušování veřejného pořádku, navíc se snažili hlídky vyprovokovat k fyzickému kontaktu. Na opakované výzvy k uklidnění se nejprve zklidnili, ale po setkání s další skupinou zamířili do Vodičkovy ulice, ze které se následně ozval hlasitý křik,“ pokračovala mluvčí.

Když se strážníci přiblížili k místu, uviděli rvačku dvojice mužů. Strážníci je od sebe oddělili, ale jelikož byli stále agresivní a kladli aktivní odpor, skončili v poutech.

Z šetření vyplynulo, že mladší z dvojice (20 a 22 let) se účastnil i konfliktu na Václavském náměstí a tentokrát druhého napadl jen proto, že se mu nelíbilo, jak vypadá. A také prý údajně schvaloval zákrok policie.

Po předvedení na služebnu Policie ČR si začal stěžovat na dýchací potíže. Nakonec se ukázalo, že simuloval. Přivolaní záchranáři totiž po vyšetření konstatovali, že je zdravotně v pořádku.

„Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,48 promile, opakované protiprávní jednání jsme vyřešili pokutou ve výši 10 tisíc korun,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Dnes v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

6. prosince 2022 v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

6. prosince 2022 v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

6. prosince 2022 v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Další články
Nahoru