dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Vymyslel 3AXIS vizuální jazyk, který odhadne třeba charakter ženy podle náušnic
Ilustrační foto: freeimages

Vymyslel 3AXIS vizuální jazyk, který odhadne třeba charakter ženy podle náušnic

Okouzlil i Jana Krause v jeho show. Lékař Miroslav Krejčíř, který umí posuzovat lidi na první pohled a vytvořil si k tomu svoji metodu 3 AXIS. Vidět a slyšet ho můžete tuto sobotu na Výstavišti, kde jeho přednáška bude součástí programu festivalu Woman&Life.

Jak jste, coby lékař, došel k metodě 3 AXIS?
Tuto otázku mi klade skoro každý a vždy popisuji stále stejnou příhodu, která se mi stala asi před 40 lety. Jako mladý student jsem šel po ulici a ohlédl jsem se za nějakou dívkou. Narazil jsem při tom do stromu a rozbil si nos. Co mne velmi nazlobilo, nebylo ani to, že mám rozbitý nos, ale spíše to, že jsem nevěděl, proč jsem se otočil. Tu dívku jsem neznal, nebyla zdánlivě ničím výrazná nebo odlišná a přesto něco na ní přitáhlo mou pozornost natolik, že jsem se přestal dívat na cestu.

To vás nakoplo?
Začal jsem shánět, číst a studovat dostupnou literaturu o takzvané neverbální komunikaci. Vedl jsem stovky a stovky rozhovorů, diskuzí, nespočet analýz dotazníků a zkoušel si vše srovnávat a opakovaně ověřovat. Až se mi z této zdánlivě chaotické směsi nesouvisejících různorodých znaků začal vynořovat jakýsi systém, který funguje, má svou logiku a je reprodukovatelný. Později jsem jej nazval 3AXIS vizuální jazyk.

lekar-miroslav-krejcir-nahled

Miroslav Krejčíř

Co to vlastně je metoda 3AXIS?
Když bychom si to chtěli nějak velmi zjednodušeně představit, tak 3AXIS jsou něco jako speciální brýle, které nám umožňují nahlédnout do nitra člověka, na kterého se podíváme. Podobně jako RTG přístroj člověka prosvítí a rentgenolog uvidí např. zřetelně kosti, které zvenčí nikdo tak vidět nemůže.

Jak posuzovat například doplňky – náušnice, hodinky?
Náušnice i hodinky jsou skutečně doplňky. Ukazují na potřebu nějakého doplnění u jejich nositelů.

Hodinky nám ukazují čas, proto míra připoutání se k hodinkám, ukazuje na naši svázanost s kuratelou času. Ať si dávají pozor ti čtenáři, kteří nosí hodinky stále a kteří, když je sundají, tak vidí otisk pásku. Znamená to, že jsou ochotni se nechat i časem utlačovat. Tito lidé jsou výborní zaměstnanci a pracovníci, jsou ochotni pracovat i na úkor sami sebe. Tato vlastnost, která je jistě velmi výhodná pro firmy, ale není optimální pro jejich rodiny. Jejich blízcí by je měli donutit k častějšímu odpočinku, pokud mají v plánu s nimi společně strávit i klidné stáří.

Náušnice jsou zdobný doplněk na uších, tedy na hlavě, souvisí proto s myšlením a představami. Jedná se vlastně o společensky přijatelnou a chtěnou formu piercingu.

Pokud něco plánujete ve společnosti ženy, která má v oblibě visací náušnice, mohou být vaše představy odvážnější a nemusí být realizovatelné. U této ženy nebude hrozit, že by chtěla plány brzy splnit. Naopak se ženou, která nosí náušnice těsně v lalůčku, není možné zůstávat u slibů, bude se neustále vyptávat, kdy už to bude.

Žena, která nosí kruhové náušnice vám ponechá prostor a ta se svislými naopak bude vyžadovat prostor pro sebe.

Co značí například tetování?
Člověk toužící po tetování má pocit, že jeho tělo není samo o sobě dosti hezké, proto má potřebu je něčím zkrášlit. Co je pro výklad symboliky tohoto jednání rozhodující? Způsob jakým se provádí tetování je totiž bolestivý a krvavý. Může to tedy znamenat, že tito lidé mají tendenci pro něco, co se jim líbí, co považují za hodnotu, se i obětovat, trpět, i třeba „cedit krev“. Kdybychom chtěli vše velmi zjednodušit, tak bychom řekli, že tetování je známkou sklonu k masochismu.


Autor: Zuzana Pšenicová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru