Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Výměna tramvajových kolejí na Malé Straně probíhá zatím bez větších problémů
Oprava tramvajové trati v Letenské ulici. Foto: DD

Výměna tramvajových kolejí na Malé Straně probíhá zatím bez větších problémů

Na opravě tramvajové trati na Malé Straně, která začala v sobotu, proběhl včera za účasti médií kontrolní den. Práce probíhají na prvním uzavřeném úseku – v Letenské ulici od křižovatky s Klárovem po budovu Ministerstva financí.

„Výluka tramvajové dopravy je pro spoustu občanů omezující, ale co se týká aut, většina řidičů objízdné trasy respektuje,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) s tím, že dramatické vize předpovídající kolaps dopravy se nepotvrdily. „Alespoň prozatím,“ podotkla.

 „Hrůzostrašné představy se nenaplnily – díky všem motoristům, kteří respektují objízdné trasy. Moc bych si přál, aby to v podobném duchu pokračovalo i nadále,“ sdělil radní první městské části pro dopravu Vojtěch Ryvola (Naše Praha 1).

Opravy prvního úseku mají skončit 16. února, následovat budou práce v Karmelitské ulici od Malostranského náměstí po křižovatku s Hellichovou ulicí a posléze na Újezdě, od křižovatky s Hellichovou po křižovatku s Vítěznou ulicí. Komplet hotovo by mělo být 31. března.

„Koleje už dosloužily. Některé kolejnice by třeba ještě dva tři roky vydržely, ale ta nejhorší místa jsou už opravdu ve velmi špatném stavu. Opravy proto nebylo možné dál odkládat,“ uvedl technický ředitel pražského dopravního podniku Jan Šurovský. Pražce ani kolejový spodek se podle něj ale měnit nebudou.


Autor: red

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru