Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Výměna tramvajových kolejí na Malé Straně probíhá zatím bez větších problémů
Oprava tramvajové trati v Letenské ulici. Foto: DD

Výměna tramvajových kolejí na Malé Straně probíhá zatím bez větších problémů

Na opravě tramvajové trati na Malé Straně, která začala v sobotu, proběhl včera za účasti médií kontrolní den. Práce probíhají na prvním uzavřeném úseku – v Letenské ulici od křižovatky s Klárovem po budovu Ministerstva financí.

„Výluka tramvajové dopravy je pro spoustu občanů omezující, ale co se týká aut, většina řidičů objízdné trasy respektuje,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) s tím, že dramatické vize předpovídající kolaps dopravy se nepotvrdily. „Alespoň prozatím,“ podotkla.

 „Hrůzostrašné představy se nenaplnily – díky všem motoristům, kteří respektují objízdné trasy. Moc bych si přál, aby to v podobném duchu pokračovalo i nadále,“ sdělil radní první městské části pro dopravu Vojtěch Ryvola (Naše Praha 1).

Opravy prvního úseku mají skončit 16. února, následovat budou práce v Karmelitské ulici od Malostranského náměstí po křižovatku s Hellichovou ulicí a posléze na Újezdě, od křižovatky s Hellichovou po křižovatku s Vítěznou ulicí. Komplet hotovo by mělo být 31. března.

„Koleje už dosloužily. Některé kolejnice by třeba ještě dva tři roky vydržely, ale ta nejhorší místa jsou už opravdu ve velmi špatném stavu. Opravy proto nebylo možné dál odkládat,“ uvedl technický ředitel pražského dopravního podniku Jan Šurovský. Pražce ani kolejový spodek se podle něj ale měnit nebudou.


Autor: red

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru