Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Výměna tramvajových kolejí na Malé Straně probíhá zatím bez větších problémů
Oprava tramvajové trati v Letenské ulici. Foto: DD

Výměna tramvajových kolejí na Malé Straně probíhá zatím bez větších problémů

Na opravě tramvajové trati na Malé Straně, která začala v sobotu, proběhl včera za účasti médií kontrolní den. Práce probíhají na prvním uzavřeném úseku – v Letenské ulici od křižovatky s Klárovem po budovu Ministerstva financí.

„Výluka tramvajové dopravy je pro spoustu občanů omezující, ale co se týká aut, většina řidičů objízdné trasy respektuje,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) s tím, že dramatické vize předpovídající kolaps dopravy se nepotvrdily. „Alespoň prozatím,“ podotkla.

 „Hrůzostrašné představy se nenaplnily – díky všem motoristům, kteří respektují objízdné trasy. Moc bych si přál, aby to v podobném duchu pokračovalo i nadále,“ sdělil radní první městské části pro dopravu Vojtěch Ryvola (Naše Praha 1).

Opravy prvního úseku mají skončit 16. února, následovat budou práce v Karmelitské ulici od Malostranského náměstí po křižovatku s Hellichovou ulicí a posléze na Újezdě, od křižovatky s Hellichovou po křižovatku s Vítěznou ulicí. Komplet hotovo by mělo být 31. března.

„Koleje už dosloužily. Některé kolejnice by třeba ještě dva tři roky vydržely, ale ta nejhorší místa jsou už opravdu ve velmi špatném stavu. Opravy proto nebylo možné dál odkládat,“ uvedl technický ředitel pražského dopravního podniku Jan Šurovský. Pražce ani kolejový spodek se podle něj ale měnit nebudou.


Autor: red

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru