Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Výměna pražců omezí během podzimních prázdnin provoz v metru na lince C
Výměna pražců v metru na lince C. Foto: archiv DPP

Výměna pražců omezí během podzimních prázdnin provoz v metru na lince C

Od čtvrtka 28. do neděle 31. října bude obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum. V úseku Hlavní nádraží – Pražského povstání pražský dopravní podnik (DPP) zavede náhradní autobusovou dopravu XC. Od pondělí 1. listopadu bude metro na lince C opět jezdit bez omezení v celé své trase. Důvodem výluky o podzimních prázdninách je výměna dřevěných pražců za betonové ve stanici Vyšehrad a v úseku I. P. Pavlova – Muzeum. DPP o tom informoval v tiskové zprávě.    

DPP plánuje v rámci letošní podzimní výluky na lince C vyměnit celkem 510 dřevěných pražců za betonové. Pracovat bude na dvou místech – na 2. koleji přímo ve stanici Vyšehrad a v traťovém tunelu na 1. koleji mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum. 

Kromě toho DPP v obou úsecích vymění také původní kolejnice za nové. V tomto úseku je celkem 6 359 pražců, z čehož více než čtvrtina jsou už nové betonové. Proto se DPP do tohoto úseku opět vrátí příští rok během Velikonoc od 15. do 18. dubna, kdy bude pokračovat ve výměně pražců na 2. koleji mezi stanicemi Muzeum a I. P. Pavlova a na 1. koleji přímo ve stanici Muzeum. 

Další etapy budou příští rok realizovány v obvyklých termínech na začátku letních prázdnin (2. – 10. července) a na podzim (17. – 20. listopadu). 

Během letošní podzimní výměny pražců bude metro na lince C jezdit mezi stanicemi Letňany – Muzeum a Háje – Pražského povstání. V úseku Hlavní nádraží – Pražského povstání bude DPP vypravovat náhradní autobusovou dopravu XC, která bude jezdit maximálně v dvouminutových intervalech. 

V pátek 29. října bude metro na lince C v úseku Letňany – Muzeum jezdit v omezeném provozu v intervalu šest až sedm minut minut. „Tento interval je dán kapacitou obratu na jedné koleji v úseku Florenc – Muzeum, kterou jsme zachovali pro provoz, abychom zajistili přímé spojení metrem až na Muzeum a přestupní vazbu mezi linkami C a A. V úseku Háje – Pražského povstání bude metro tento pátek jezdit podle prázdninového grafikonu,“ vysvětluje Jiří Vodrážka, vedoucí Organizace provozu DPP. 

„Proto doporučujeme cestujícím z oblasti Kobylis, Ládví či Sídliště Ďáblice a okolí, kteří tento pátek plánují cestovat metrem do centra nebo na Florenc a přestupovat na linku B, aby využili alternativní tramvajové spojení linkami 3, 10 nebo 24. Pro posílení alternativního tramvajového spojení ze severu metropole do centra tento pátek prodloužíme dále linku 15 z Výstaviště přes zastávky Nádraží Holešovice, Trojská, Ke Stírce, Kobylisy a Ládví až na konečnou Sídliště Ďáblice,“ dodává. 

Metro na linkách A a B, jakož i tramvajové spoje budou v pátek 29. října jezdit dle standardních jízdních řádů platných pro pracovní den.


Autor: puc

Petržílkova je dočasně uzavřena

11. srpna 2022 v 09:07

V rámci probíhající rekonstrukce lávky Petržílkova je celá ulice do 23. srpna uzavřena. Objízdná trasa vede ulicí V Hůrkách.

Vodítkem přivázal fenku k sedačce auta

28. července 2022 v 09:26

Když procházel mladý pár ulicí po Dvořákově nábřeží, všiml si na zadním platě kufru ležícího psa. Auto stálo na přímém slunci, venkovní teplota se blížila k 30 stupňům, všechna okna byla zavřená, proto zhruba po 15 minutách muž kontaktoval tísňovou linku...

Rekonstrukce křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská začne 1. srpna

28. července 2022 v 07:04

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. srpna rozsáhlou rekonstrukci křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská, díky které dojde ke zvýšení kapacity a bezpečnosti chodců i dopravy.

Na další části Strakonické vznikne nový jízdní pruh pro hromadnou dopravu a IZS

25. července 2022 v 10:14

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 27. července další etapu rozšíření Strakonické v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky Mezichuchelské ulice po autobusovou zastávku Malá Chuchle.

Další články
Nahoru