Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Výměna pražců omezí během podzimních prázdnin provoz v metru na lince C
Výměna pražců v metru na lince C. Foto: archiv DPP

Výměna pražců omezí během podzimních prázdnin provoz v metru na lince C

Od čtvrtka 28. do neděle 31. října bude obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum. V úseku Hlavní nádraží – Pražského povstání pražský dopravní podnik (DPP) zavede náhradní autobusovou dopravu XC. Od pondělí 1. listopadu bude metro na lince C opět jezdit bez omezení v celé své trase. Důvodem výluky o podzimních prázdninách je výměna dřevěných pražců za betonové ve stanici Vyšehrad a v úseku I. P. Pavlova – Muzeum. DPP o tom informoval v tiskové zprávě.    

DPP plánuje v rámci letošní podzimní výluky na lince C vyměnit celkem 510 dřevěných pražců za betonové. Pracovat bude na dvou místech – na 2. koleji přímo ve stanici Vyšehrad a v traťovém tunelu na 1. koleji mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum. 

Kromě toho DPP v obou úsecích vymění také původní kolejnice za nové. V tomto úseku je celkem 6 359 pražců, z čehož více než čtvrtina jsou už nové betonové. Proto se DPP do tohoto úseku opět vrátí příští rok během Velikonoc od 15. do 18. dubna, kdy bude pokračovat ve výměně pražců na 2. koleji mezi stanicemi Muzeum a I. P. Pavlova a na 1. koleji přímo ve stanici Muzeum. 

Další etapy budou příští rok realizovány v obvyklých termínech na začátku letních prázdnin (2. – 10. července) a na podzim (17. – 20. listopadu). 

Během letošní podzimní výměny pražců bude metro na lince C jezdit mezi stanicemi Letňany – Muzeum a Háje – Pražského povstání. V úseku Hlavní nádraží – Pražského povstání bude DPP vypravovat náhradní autobusovou dopravu XC, která bude jezdit maximálně v dvouminutových intervalech. 

V pátek 29. října bude metro na lince C v úseku Letňany – Muzeum jezdit v omezeném provozu v intervalu šest až sedm minut minut. „Tento interval je dán kapacitou obratu na jedné koleji v úseku Florenc – Muzeum, kterou jsme zachovali pro provoz, abychom zajistili přímé spojení metrem až na Muzeum a přestupní vazbu mezi linkami C a A. V úseku Háje – Pražského povstání bude metro tento pátek jezdit podle prázdninového grafikonu,“ vysvětluje Jiří Vodrážka, vedoucí Organizace provozu DPP. 

„Proto doporučujeme cestujícím z oblasti Kobylis, Ládví či Sídliště Ďáblice a okolí, kteří tento pátek plánují cestovat metrem do centra nebo na Florenc a přestupovat na linku B, aby využili alternativní tramvajové spojení linkami 3, 10 nebo 24. Pro posílení alternativního tramvajového spojení ze severu metropole do centra tento pátek prodloužíme dále linku 15 z Výstaviště přes zastávky Nádraží Holešovice, Trojská, Ke Stírce, Kobylisy a Ládví až na konečnou Sídliště Ďáblice,“ dodává. 

Metro na linkách A a B, jakož i tramvajové spoje budou v pátek 29. října jezdit dle standardních jízdních řádů platných pro pracovní den.


Autor: puc

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

2. prosince 2021 ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

1. prosince 2021 ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

1. prosince 2021 v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru