dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Výluka autobusů v Řeporyjích

Z důvodu rekonstrukce kanalizace v ulici Smíchovská v Řeporyjích mezi náměstím U Lva a Řeporyjským náměstím je od 3. 3. 2014 do 18. 5. 2014 omezen provoz autobusových linek PID v oblasti Řeporyjí.

Autobusy do oblasti centra Řeporyjí, Třebonic, Ořechu a dalších středočeských obcí pojedou dočasně od stanice metra Stodůlky. Zastávky Raichlova, Slatinová a Náměstí U Lva budou obsluhovány pouze náhradní autobusovou linkou 730 od stanice metra Luka. Cestujícím z Řeporyjí doporučujeme využít vlakovou linku S6 s intervaly 30 minut ve špičkách pracovních dnů a s jízdní dobou na Smíchovské nádraží 13 minut.

Změny na jednotlivých linkách PID:

230 Linka je zkrácena o úsek Sídliště Stodůlky – Řeporyjské náměstí a ve směru od Barrandova je ukončena v provizorním obratišti Řeporyjské tržiště.

249 Linka je vedena v trase Stodůlky (metro) – Řeporyjské náměstí – Třebonice, přičemž do Řeporyjí zajíždí pouze část spojů.

256 Linka je vedena v trase Stodůlky – Řeporyjské náměstí – Zadní Kopanina – Nádraží Radotín, zrušeny jsou spoje vedené v trase Sídliště Stodůlky – Řeporyjské náměstí (částečně nahrazeno linkou 730).

301 Linka je vedena v trase Stodůlky (metro) – Řeporyjské náměstí – Ořech – Chýnice.

352 Linka je vedena v trase Stodůlky (metro) – Řeporyjské náměstí – Ořech – Jinočany, náměstí.

502 Noční linka je v úseku Amforová – Řeporyjské náměstí vedena po objízdné trase a je ukončena v provizorním obratišti Řeporyjské tržiště.

566 Školní linka je vedena pouze odpoledne v trase Nové Butovice – Luka – Řeporyjské náměstí (část spojů nahrazena linkami 731 a 732).

730 Náhradní linka v polookružní trase Sídliště Stodůlky – Luka (metro) – Náměstí U Lva – Slatinová – Raichlova – Luka (metro) – Sídliště Stodůlky (z důvodu omezené sjízdnosti náhradní trasy nemohou být nasazeny nízkopodlažní vozy).

731 Náhradní školní linka v trase: Chýnice – Řeporyjské náměstí – Píškova – Nové Butovice (ráno) a Nové Butovice – Luka – Stodůlky – Řeporyjské náměstí – Chýnice (odpoledne).

732 Náhradní školní linka v trase: Jinočany, náměstí – Řeporyjské náměstí – Luka – Sídliště Stodůlky (ráno) a Amforová – Luka – Stodůlky – Řeporyjské náměstí – Jinočany, náměstí (odpoledne).

Mezi školními linkami 731 a 732 bude ráno zajištěn vzájemný přestup na Řeporyjském náměstí.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru