dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Výlet na kole lze kombinovat s vlakem, v Praze a okolí se ve stanicích otevřely cyklopůjčovny
Ilustrační foto: freeimages

Výlet na kole lze kombinovat s vlakem, v Praze a okolí se ve stanicích otevřely cyklopůjčovny

Po zimní přestávce se minulý týden znovu otevřely cyklopůjčovny v železničních stanicích – jedna v Praze a šest dalších ve středních Čechách. V provozu budou do 31. října konkrétně ve stanicích Praha-Smíchov, Kolín, Kutná Hora město, Lysá nad Labem, Poděbrady, Nymburk hl.n. a Neratovice. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí nebo Českého krasu, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Cyklopůjčovny Českých drah budou stejně jako loni dostupné ve všech krajích ČR.

V půjčovnách v Praze a ve Středočeském kraji je k dispozici celkem přes osmdesát kol. Ve stanici Praha-Smíchov si můžou cykloturisté zarezervovat patnáct krosových kol, osm horských, dvě dětská kola a nově také dvě elektrokola. V šesti stanicích od Neratovic po Kutnou Horu je rozmístěno celkem 46 krosových kol. K dispozici tu navíc budou i dětská kola (po dvou kusech ve stanicích Kolín, Kutná Hora město a Lysá nad Labem) a v nabídce nadále zůstávají dvě elektrokola v Kolíně.

V loňském roce, kdy byly cyklopůjčovny poprvé otevřeny v celkem sedmi stanicích v Praze a Středočeském kraji, využilo tuto službu celkem 911 zákazníků, nejvíce ve stanicích Praha-Smíchov (536 výpůjček), Poděbrady (125 výpůjček) a Nymburk hl.n. (93 výpůjček).

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 63 půjčovnách, v dalších 34 stanicích pak po předchozí objednávce. Kola je kromě těchto celkem 97 půjčoven možné vrátit v dalších pěti stanicích. Vloni si po celé republice vypůjčilo drážní kola celkem 5540 zákazníků, nejvíce v Jihočeském kraji (1871 výpůjček), v Praze a okolí a také v Jihomoravském kraji (837 výpůjček).

Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a ve vybraných stanicích využít bezplatné úschovy. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem.

Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol v osobních a spěšných vlacích:
 
•    trať 171 Praha-Smíchov – Beroun
•    trať 173 Praha-Smíchov – Beroun
•    trať 011 Praha – Kolín
•    trať 014 Kolín – Ledečko
•    trať 060 Poříčany – Nymburk
•    trať 061 Nymburk hl. n. – Rožďalovice
•    trať 070 Praha hl.n.–Loukov u Mnich. Hradiště


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru