Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vylepšete si své bydlení smysluplně a chytře. Tyhle věci jsou skutečně důležité
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: New Africa / Shutterstock.com

Vylepšete si své bydlení smysluplně a chytře. Tyhle věci jsou skutečně důležité

To, jak bydlíme, nás velmi ovlivňuje. I když to určitě není nejdůležitější věc, doma trávíme velkou část svého času (v zimě pak o to více), a proto bychom se tam měli cítit komfortně a příjemně. Bohužel spousta lidí bojuje s tím, že v bytě nemají klid, trápí je horko nebo zima či se jim nelíbí zařízení, ale na nové prostě nemají. V bytě se vyplatí investovat do několika základních vylepšení, která sice něco stojí, ale celkový dojem z bydlení promění o sto osmdesát stupňů. O co přesně se jedná?

Odhlučněte

Prvním problémem bývá nesení zvuku. Pokud bydlíte v bytovém domě, můžete být doslova ze všech stran obklopeni sousedy. A málokdy máte takové štěstí, že by vedle vás žil jen nenápadný pár důchodců, o kterých sotva víte. Často jde o rodiny s dětmi, domácími mazlíčky nebo jen hlučnými přáteli. A stěny či podlahy vás před tímto hlukem rozhodně nezvládnou spolehlivě ochránit. Řešením je dobrá kročejová izolace a případně také vhodně zvolená zvuková izolace stěn. Na tyto práce je nutné si přizvat odborníka, který dané problematice rozumí a navrhne vhodné řešení. Odhlučnění nebývá levné, ale jeho efekt rozhodně oceníte.

Chraňte se před sluncem i úniky tepla 

Dalším problémem bývá obrovské vedro zejména v letních měsících. Léta u nás v posledních letech bývají úporná a bez klimatizace může být pobyt ve vyhřátém bytě skoro k zalknutí. Naštěstí i v tomto ohledu existuje chytré řešení. Moderní venkovní rolety mají využití nejen v létě, ale také v zimě. Fungují totiž oběma směry – chrání před vnikáním tepla dovnitř, ale podobně umí také držet teplo venku. Vytopené místnosti tedy nebudou chladnout tak rychle kvůli úniku přes okna. Stačí zatáhnout a ušetříte, ale také se zbavíte nevyžádaných pohledů sousedů a kolemjdoucích.

Vylepšete si kuchyň

Stará a nefunkční kuchyň umí být velmi otravná. Bohužel ne vždy máme k dispozici dost financí na její výměnu. I dočasně se situace ale dá zlepšit. Pokud už jsou skříňky rozbité a okoukané, zvažte nákup speciální samolepící tapety, která je omyvatelná a velmi odolná. Stačí jen vyndat dvířka z pantů, přesně si vše odměřit, nalepit a pečlivě uhladit. Divy dokáže udělat třeba i jen výměna židlí nebo noh od stolu. Pokud vás trápí rozviklaný stůl, stačí pořídit nové pevné nohy ke stolu, které výrazně zvýší váš komfort při jídle i přípravě pokrmů.

Úložný prostor takřka zadarmo

Chybí vám úložné prostory? Namísto drahých skříní z obchodu zkuste využít staré šuplíky nebo dřevěné bedýnky. Můžete je natřít nebo vytapetovat a pověsit na zeď. Z bedýnek snadno vytvoříte třeba i celou skříň. Stačí je naskládat na sebe a vhodně upevnit. Uvidíte, jak taková maličkost dokáže rozzářit celý interiér. Bydlet hezky a komfortně nemusí být drahé. Nebojte se ale investovat do věcí, které se skutečně vyplatí.


Zdravotnický hackathon vyhrálo zařízení na automatické měření výdeje moči pacientů

22. listopadu 2021 v 11:59

Od pátku do neděle se v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) utkalo téměř 200 českých a zahraničních hackerů na akci European Health Hackathon 2021. Akce, jejímž cílem bylo během 48 hodin vytvořit inovace ve zdravotnictví, se konala fyzicky v IKEM...

Saunia má otevřeno i 17. listopadu

15. listopadu 2021 v 18:47

Saunové světy Saunia mají otevřeno i během státního svátku ve středu 17. listopadu. Týká se to také všech šesti pražských poboček: Galerie Butovice, Vivo! Hostivař, Westfield Chodov, Centrum Černý Most, Galerie Harfa a Centrum Krakov.

Další články
Nahoru