Dnes Středa - jasno 21°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vylepšete si své bydlení smysluplně a chytře. Tyhle věci jsou skutečně důležité
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: New Africa / Shutterstock.com

Vylepšete si své bydlení smysluplně a chytře. Tyhle věci jsou skutečně důležité

To, jak bydlíme, nás velmi ovlivňuje. I když to určitě není nejdůležitější věc, doma trávíme velkou část svého času (v zimě pak o to více), a proto bychom se tam měli cítit komfortně a příjemně. Bohužel spousta lidí bojuje s tím, že v bytě nemají klid, trápí je horko nebo zima či se jim nelíbí zařízení, ale na nové prostě nemají. V bytě se vyplatí investovat do několika základních vylepšení, která sice něco stojí, ale celkový dojem z bydlení promění o sto osmdesát stupňů. O co přesně se jedná?

Odhlučněte

Prvním problémem bývá nesení zvuku. Pokud bydlíte v bytovém domě, můžete být doslova ze všech stran obklopeni sousedy. A málokdy máte takové štěstí, že by vedle vás žil jen nenápadný pár důchodců, o kterých sotva víte. Často jde o rodiny s dětmi, domácími mazlíčky nebo jen hlučnými přáteli. A stěny či podlahy vás před tímto hlukem rozhodně nezvládnou spolehlivě ochránit. Řešením je dobrá kročejová izolace a případně také vhodně zvolená zvuková izolace stěn. Na tyto práce je nutné si přizvat odborníka, který dané problematice rozumí a navrhne vhodné řešení. Odhlučnění nebývá levné, ale jeho efekt rozhodně oceníte.

Chraňte se před sluncem i úniky tepla 

Dalším problémem bývá obrovské vedro zejména v letních měsících. Léta u nás v posledních letech bývají úporná a bez klimatizace může být pobyt ve vyhřátém bytě skoro k zalknutí. Naštěstí i v tomto ohledu existuje chytré řešení. Moderní venkovní rolety mají využití nejen v létě, ale také v zimě. Fungují totiž oběma směry – chrání před vnikáním tepla dovnitř, ale podobně umí také držet teplo venku. Vytopené místnosti tedy nebudou chladnout tak rychle kvůli úniku přes okna. Stačí zatáhnout a ušetříte, ale také se zbavíte nevyžádaných pohledů sousedů a kolemjdoucích.

Vylepšete si kuchyň

Stará a nefunkční kuchyň umí být velmi otravná. Bohužel ne vždy máme k dispozici dost financí na její výměnu. I dočasně se situace ale dá zlepšit. Pokud už jsou skříňky rozbité a okoukané, zvažte nákup speciální samolepící tapety, která je omyvatelná a velmi odolná. Stačí jen vyndat dvířka z pantů, přesně si vše odměřit, nalepit a pečlivě uhladit. Divy dokáže udělat třeba i jen výměna židlí nebo noh od stolu. Pokud vás trápí rozviklaný stůl, stačí pořídit nové pevné nohy ke stolu, které výrazně zvýší váš komfort při jídle i přípravě pokrmů.

Úložný prostor takřka zadarmo

Chybí vám úložné prostory? Namísto drahých skříní z obchodu zkuste využít staré šuplíky nebo dřevěné bedýnky. Můžete je natřít nebo vytapetovat a pověsit na zeď. Z bedýnek snadno vytvoříte třeba i celou skříň. Stačí je naskládat na sebe a vhodně upevnit. Uvidíte, jak taková maličkost dokáže rozzářit celý interiér. Bydlet hezky a komfortně nemusí být drahé. Nebojte se ale investovat do věcí, které se skutečně vyplatí.


Albertovský den podpoří pacienty po úrazech mozku

14. května 2022 v 19:49

Chcete se pobavit, zasoutěžit si a zároveň proniknout do života lidí po poškození mozku? Zajímá vás, jak nejlépe pečovat o pacienty po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách a jak je pomoci začlenit zpět do běžného života? Nenechte si ujít Albertovský den, který 18. května pořádají Klinika...

Zelenou polévku vaří Jan Punčochář

29. dubna 2022 v 09:37

Pokud plánujete o víkendu vyrazit na sběr jarních bylin, můžete vedle kopřiv sbírat i populární medvědí česnek. Známý šéfkuchař a také ambasador Veolie Jan Punčochář připravil recept na krémovou polévku z medvědího česneku a špenátu.

Další články
Nahoru