dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Výkup pozemků nutných pro vznik parku Pitkovické rybníky bude stát osm milionů korun

Radnice Prahy 22 dostane od magistrátu 7,2 milionu korun, za které koupí pozemky v Pitkovicích. Využije je pro vybudování nového parku Pitkovické rybníky. Transakci schválili pražští radní. Praha 22 má nyní pozemky pronajaté na 15 let.

Za poskytnuté peníze radnice koupí téměř desítku pozemků v bývalé zahrádkářské kolonii v Pitkovicích. Vlastníkem pozemků je developerská společnost Central Group, která za ně požaduje osm milionů korun. Radnice ze svého rozpočtu zaplatí zbylých 800 000 korun. Hlavní město vezme peníze, které poskytne radnici, z plánované výstavby protihlukových opatřeních, na která se letos nedostane.

Praha už letos souhlasila s výkupem pozemků s rybníky v Dubči, koupí vzácného území Cihelna v Bažantnici v Praze 14 nebo Milíčovského rybníka a přilehlých pozemků v Praze 11. Město rovněž jedná o výkupu pozemku v Divoké Šárce.

Na území Prahy je podle magistrátních stránek téměř 90 chráněných území. Mezi největší patří Divoká Šárka, Chuchelský háj, Klánovický les, Prokopské údolí, Stromovka a Modřanská rokle. Chráněny jsou i skály v trojské zoo.


Další články
Nahoru