dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Vykolejení a nehody: pražské tramvaje měly v ranní špičce problémy
Show skončila, vykolejená tramvaj číslo 7 nakonec odjíždí po svých. Foto: Jan Puci

Vykolejení a nehody: pražské tramvaje měly v ranní špičce problémy

Cestující, kteří při cestě do školy nebo práce jezdí tramvají, zažili v dnešní ranní špičce na několika místech Prahy komplikace.

Tramvaj číslo 7 jedoucí ze směru Palackého náměstí vykolejila patnáct minut před devátou hodinou na křižovatce u metra Anděl. „Nikdo nebyl zraněn, nedošlo ani k žádné škodě na soupravě,“ uvedla tisková mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Linky 4, 7, 10 a 16 byly z Palackého náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova, Národní divadlo, Újezd na Anděl a dále tramvaje jely už po svých trasách. Na tuto trasu se z Lazarské napojila i tramvaj čtrnáctka. Kvůli objížďce nabíraly až čtvrthodinová spojení. Mnoho lidí proto raději na „Palačáku“ vystoupilo a na Anděl jelo metrem. Tramvaje začaly opět jezdit z Palackého náměstí nejkratší cestou na Anděl v 9:11.

Do problémů se dostala i tramvajová linka číslo 5. Mezi Florou a Olšanským náměstím se srazila pár minut po deváté hodině na kolejích auta. Tramvaje tak byly odkloněny ze zastávky Želivského přes Nákladové nádraží Žižkov na Olšanské náměstí a dále jely už po své trase. Vše se vrátilo do normálu v 9:30.

Dvanáct minut nejezdily tramvaje číslo 3 a 8 v úseku Karlínské náměstí – Palmovka. V Křižíkově ulici se totiž srazila deset minut před devátou hodinou tramvaj s autem. Naštěstí nešlo o nic vážného, v 9:02 byl provoz obnoven.


Další články
Nahoru