Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Výjezdová stanice záchranářů vyjde Prahu na 51,5 milionu korun
Výjezdová stanice záchranářů vznikne u nové hasičské zbrojnice v Praze 7. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Výjezdová stanice záchranářů vyjde Prahu na 51,5 milionu korun

Výjezdovou stanici zdravotnických záchranářů u předloni dokončené budovy hasičské zbrojnice v Argentinské ulici v Praze 7 postaví pro hlavní město firma Metrostav DIZ za 51,5 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Cílem je rozšířit síť stanovišť záchranářů a zlepšit dojezd sanitních vozů k případům, pražská zdravotnická záchranná služba (ZZS) plánuje i další rozšiřování.

Tendr vypsal magistrát loni s předpokládanou hodnotou 42 milionů korun, výsledná cena zakázky je tak téměř o čtvrtinu vyšší. Výjezdové stanoviště bude v jihovýchodním cípu areálu nové hasičské zbrojnice v Argentinské u křižovatky ulic Kouteckého a U Staré plynárny.

Budova je navržená jako jednopatrová. V přízemí bude garážové stání pro osm sanitních vozů, technické zázemí stavby, sklady a kancelář. V patře budou pokoje pro posádky, šatny a hygienické zázemí.

Město plánuje i další investice do stanic záchranářů, kterých je v metropoli přes 20. Městští radní například v pondělí schválili výsledek tendru na novou stanici leteckých záchranářů na ruzyňském letišti, kterou na místě nynější nevyhovující postaví za 36,1 milionu korun bez DPH firma Stavební Praha.

V blízké době plánuje město podle dřívějších informací zřídit i novou základnu v Nemocnici Na Františku či postavit vedle základny v ulici 28. pluku v Praze 10 novou čtyřpatrovou budovu, která bude sloužit jako ubytovna pro záchranáře.

Hasičská zbrojnice v Argentinské ulici byla zkolaudována a uvedena do provozu předloni na podzim a nahradila dosavadní nevyhovující budovu z roku 1942. Hasičská družstva ze stanice pokrývají oblast zahrnující asi 200 000 lidí.

V areálu by měla kromě výjezdové stanice záchranářů vzniknout také nová administrativní budova, kam hasiči plánují přesunout své pražské krajské ředitelství ze Sokolské ulice.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru