Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 17°C
Sobota 22. 6. 2024
Svátek má Pavla
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Vyjel Kokořínský cyklobus, v provozu bude do konce srpna

Od 1. července do konce srpna jsou opět v provozu speciální cyklobusové spoje na linkách PID v oblasti Mělnicka a Kokořínska.

Autobus s přívěsem s kapacitou 20 kol bude jezdit o sobotách, nedělích a svátcích na třech trasách přibližujících nezajímavější místa Kokořínska s návazností na vlaky ve Mšeně a autobusy v Mělníku.
•    Linka 695 Mělník – Kokořínský Důl – Ráj – Mšeno
•    Linka 697 Mšeno – Ráj – Dubá – Houska – Doksy
•    Linka 693 Mšeno – Lobeč – Nosálov

S pomocí těchto cyklobusů bude možné navštívit i s kolem turisticky oblíbenou oblast Kokořínských skal s nespočtem skalních útvarů a kulturních památek:
•    hrady: Kokořín, Houska
•    rozhledna: Vrátenská hora
•    muzeum pivovaru a vlastivědné muzeum E. Štorcha v Lobči a parostrojní pivovar Lobeč
•    koupaliště: Harasov, Nedamov
•    skalní hrady a stezky: Cinibulkova stezka (Skalní bludiště), skalní hrad Nedamy, skalní útvary – Pokličky, Skalní brána, Obří hlava a žába atd.

Kromě cyklobusu na Kokořínsku jsou do systému PID zapojeny také další dvě autobusové sezonní linky v oblasti Brd a Českého ráje:
•    CYKLO1 Dobřichovice – Mníšek pod Brdy – Kytín     
•    CYKLO2 Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště – Kněžmost – Sobotka

Na všech těchto linkách platí běžný Tarif PID, na lince 697 také Tarif IDOL, v části trasy linky CYKLO2 také Tarif IREDO. Cena za přepravu kola je 20 korun.
Autor: Hla

K Ladronce vede lepší cesta

Včera ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru