Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Vyjednávací tým ANO v metropoli osloví všechny kluby v pražském zastupitelstvu
Vyjednávací tým vede volební lídr ANO v Praze Patrik Nacher. Foto: Facebook

Vyjednávací tým ANO v metropoli osloví všechny kluby v pražském zastupitelstvu

Povolební vyjednávací tým hnutí ANO na pražském magistrátu osloví všechny kluby v městském zastupitelstvu, s jejich zástupci bude chtít jednat o programových prioritách. ČTK to dnes řekl poslanec, lídr ANO v Praze a člen vyjednávacího týmu hnutí Patrik Nacher (za ANO). Zástupci ANO už jednali v pondělí s vítěznou koalicí Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). ANO skončilo v nedávných komunálních volbách v Praze druhé.

„Na dnešek jsem svolal jednání našeho zastupitelského klubu, který se jednomyslně usnesl na tom, že oslovíme všechny zastupitelské kluby a budeme s nimi jednat o programu," řekl Nacher.

Kdy se jednání uskuteční, zatím není jasné. Podle Nachera by však mohlo ANO do konce tohoto týdne kontaktovat zástupce jednotlivých klubů. Kromě Nachera jsou mezi vyjednavači rovněž zastupitelé Radomír Nepil (ANO) a bývalý místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO).

Vyjednávání o podobě nové koalice začaly v Praze hned po volbách, a sice v neděli 2. října, kdy se odpoledne sešli Piráti, Praha Sobě a STAN a večer potom Spolu se STAN. Další jednání se pak uskutečnila v následujících dnech. Z žádného z nich dosud ale nevzešla konkrétní dohoda.

Komunální volby v Praze letos vyhrála koalice Spolu, která získala 19 mandátů v 65členném zastupitelstvu. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Čtvrtá Praha Sobě má 11 mandátů, pět zastupitelů bude mít na pátém místě STAN. Šestá je SPD se třemi mandáty.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru