dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Vyjednavač Trojkoalice Wolf: Že jsme nejednotní? Jedna paní povídala
Vyjednavač Trojkoalice Jan Wolf (KDU-ČSL) ve volební místnosti. Foto: archiv Trojkolaice

Vyjednavač Trojkoalice Wolf: Že jsme nejednotní? Jedna paní povídala

Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) v Praze se ve většině bodů programu shoduje s vítězným hnutím ANO. Po 2,5hodinovém jednání to ČTK za vyjednavače řekl Jan Wolf (KDU-ČSL). Ještě dnes se Trojkoalice setká s ČSSD.

S TOP 09 zatím nejedná. Ctí totiž vítěze voleb, který má podle Wolfa právo na první pokus o vyjednání koalice. O nejednotnosti Trojkoalice, jejíž někteří členové se dnes vymezili proti spolupráci s ANO, neví.

ANO vyhrálo volby se ziskem 17 zastupitelů, za ním s 16 křesly skončila v metropoli dosud vládnoucí TOP 09. Po osmi mandátech má v 65členném zastupitelstvu Trojkoalice, ODS a ČSSD. KSČM získala stejně jako Piráti čtyři křesla.

ANO kromě Trojkoalice oslovila i ČSSD. Společně by dali dohromady těsnou většinu. ANO se proto pokouší vyjednat i podporu Pirátů. Vyjednavači ČSSD po pondělní schůzce uvedli, že se program obou stran až na výjimky shoduje.

Podobného názoru je i Wolf z Trojkoalice. „V této koalici vidíme největší názorový průnik," řekl ČTK. Vyjednavači Trojkoalice a ANO nenašli společnou řeč pouze v otázce parkovacích a emisních zón.

„Není to ale nic nepřekonatelného," uvedl Wolf. „Byla by škoda nabídky (na uzavření koalice s ANO) nevyužít," doplnil. O personáliích ani o možném obsazení některých postů zatím s ANO nediskutovali.

Wolf ovšem nevyloučil i možná jednání s dalšími stranami. Šanci na sestavení koalice by ale měla jako první dostat vítězná strana, míní.


Další články
Nahoru