dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražská politika

Vyjádření primátorky Adriany Krnáčové ke stávce taxi

„Dnešní stávka malé části taxikářů k ničemu smysluplnému nevede. Všichni si musíme uvědomit, že Prahu blokuje přibližně 200 vozů, přičemž Praha má registrováno více jak 5 000 řidičů. Opravdu se tedy jedná jen o nepatrnou část řidičů, kteří navíc výrazně poškozují i své kolegy,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Vyjádření primátorky ke stávce taxi:

Dnešní stávka malé části taxikářů k ničemu smysluplnému nevede. Všichni si musíme uvědomit, že Prahu blokuje přibližně 200 vozů, přičemž Praha má registrováno více jak 5 000 řidičů. Opravdu se tedy jedná jen o nepatrnou část řidičů, kteří navíc výrazně poškozují i své kolegy.

Pokud tito taxikáři chtěli kontakt s magistrátem, přišlo by mi logické a rozumné, že dodají ty podklady, o které je měsíce žádáme a kvůli jejichž nedodání se naše jednání zastavila na mrtvém bodě.

Za tu dobu, co jsem primátorkou, jsem už jednala s leckým, ale všechny schůzky měly jedno společné, měly vždy alespoň nějakou úroveň a partneři na druhé straně stolu vždy věděli, co chtějí. Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) je nedůvěryhodný spolek, který není schopen jasně říct, o co mu jde, neustále mění své požadavky a po Praze požaduje něco, co není v našich silách ovlivnit. Požadavek AKT na zrušení či omezení konkurenční služby Uber není vůbec v naší kompetenci. My jsme se jej samozřejmě snažili kontrolovat stejně jako ostatní provozovatele, ale Uber zablokoval naším kontrolorům platební karty, čímž jim zabránil v opětovném objednání vozu. Řešení už ale máme a příští měsíc budeme pokračovat v kontrolách i Uberu.

Taxikáři si berou za rukojmí Pražany ve své válce za výši výdělku za službu, která má v Praze otřesnou pověst. Jestli svou stávkou něčeho docílí, tak pouze toho, že lidé se na ně budou dívat zase o něco hůř než před stávkou. Omlouvám se Pražanům za to, že si je jedna nátlaková skupina bere za rukojmí. Je to vydírání, které nikam nepovede, a já budu ta poslední, kdo by mu měl podlehnout.

O protestu taxikářů jsme informovali zde.


Další články
Nahoru