dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C

Vyjádření Prahy k aktuální situaci kolem Opencard

Publikujeme nezkrácené tiskové prohlášení hlavního města Prahy k aktuálnímu dění kolem projektu Opencard.

Společnost eMoneyServices, s.r.o, (EMS) ve své dnešní tiskové zprávě záměrně zamlčuje, že již v prosinci minulého roku došlo ke zrušení exekučního titulu, na jehož základě byla nyní exekuce nařízena. Lze proto předpokládat, že tuto skutečnost společnost EMS záměrně zatajila i exekučnímu soudu, který následně exekuční řízení zahájil. Tento krok je jen dalším nemístným nátlakem a vydíráním ze strany společnosti EMS.

Není pravda, že Praha neposkytuje potřebnou součinnost. Praha zásadně nesouhlasí s vyjádřeními společnosti EMS a proti jejímu jednání i zahájené exekuci se bude okamžitě bránit všemi možnými právními prostředky.

EMS si vykládá předběžné opatření nedůvodně a extrémně široce, když po Praze požaduje i provedení úkonů, ke kterým není dle rozhodnutí soudu povinna. EMS například požadovala zkopírování dat všech počítačů na externí disk, čímž by však došlo ke kopírování softwaru třetích stran, na které nemá EMS nárok, a mohlo by také dojít ke zkopírování některých dat Pražanů.

Ze strany hlavního města Prahy bylo vždy postupováno plně v souladu s předběžným opatřením a za asistence zástupce společnosti Operátor OPENCARD, a.s., (OOC) byla společnosti EMS poskytovaná nezbytná součinnost. Společnosti EMS bylo umožněno provedení kontroly každý pracovní den, kdy o to požádala, a to vždy nejméně po dobu 4 až 6 hodin. Naposledy se tak stalo 22. prosince 2015. Termíny kontrol jsou zaznamenány v návštěvních knihách OOC.

Přístup byl EMS dosud umožněn jak k databázi, tak fyzicky do serverovny ke všem serverům, na nichž je provozováno programové vybavení Opencard, a ke každému počítači v takvaném back-officu. Nabídnut byl samozřejmě i přístup k počítačovému vybavení v takvaném front-officu ve Škodově paláci, kde probíhá styk s klienty. Při většině jednání byl na objednávku společnosti EMS pořizován exekuční zápis, který měl průběh jednání přesně a pravdivě zachytit.

Soudní exekutor ani na výzvu Prahy k poskytnutí zápisu až do dnešního dne nikterak nereagoval. V exekutorských zápisech musí být přitom jasně uvedeno, že Praha i OOC poskytují společnosti EMS součinnost při kontrolách v míře, která zcela odpovídala předběžnému opatření.  
Od konce prosince loňského roku pak společnost EMS nejevila skutečný zájem o pokračování kontroly v prostorách OOC nebo magistrátu, když se k dalšímu provádění kontroly již nedostavila.

Předchozí text je necenzurované tiskové prohlášení hl. m. Prahy.


Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Praha 1: Oceněné osobnosti městské části uvidíte na výstavě

Včera v 07:55

Radnice Prahy 1 oceňuje osobnosti, které svou činností přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Praha 6: Ve čtvrtek začínají Vánoce na Náměstíčku

Včera v 07:30

Od 14. prosince najdete na Náměstíčku stánky s vánoční tematikou, dětské dílničky a celou řadu koncertů. 

Praha 3: Vánoční zvyky a tradice

9. prosince 2017 v 19:57

Koncertní program v dobových kostýmech s průvodním slovem určený pro rodiče s dětmi, na kterém vystoupí Smíšený sbor Josefa Vycpálka a sólisté za doprovodu varhan.

Praha 1: Večer plný zábavy a inspirace

9. prosince 2017 v 17:28

Christmans talkshov vznikne, když se dají dohromady dvě akce pro obyvatele Prahy 1. Čaj o sedmé a Vostrý kafe.

Farmářské produkty, vánoční sortiment, oslava Silvestra. Poslední letošní trhy na Náplavce

9. prosince 2017 v 11:32

Během adventních sobot 9. 12., 16. 12., 23. 12. zde najdete kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Zesílí policejní bezpečnostní opatření. U bankovních a obchodních domů

9. prosince 2017 v 09:09

Před letošními vánočními svátky zesílí Pražská policie bezpečnostní opatření týkající se bankovních domů, ale nejen jich.

Další krátké zprávy
Nahoru