dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Vyjádření Matěje Stropnického k zásahu policie na radnici Prahy 3
Místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický (v popředí). Foto: archiv

Vyjádření Matěje Stropnického k zásahu policie na radnici Prahy 3

„Média 29. října informovala o tom, že Policie ČR v mé kanceláři na Úřadu Městské části Praha 3, kde působím jako zástupce starostky, zabavila můj služební počítač, který mám svěřený. V médiích se rovněž objevily informace, že se vyšetřování policie týká bytové problematiky,“ uvedl kandidát koalice Žižkov (nejen) sobě na starostu Prahy 3 Matěj Stropnický.

„Obrátil jsem se na Policii ČR prostřednictvím mé právní zástupkyně Hany Marvanové, které Policie sdělila, že úkony Policie souvisí s prověřováním trestního oznámení, ale že nejsem osobou, která by byla jakkoli podezřelá. Zároveň vzhledem k této fázi šetření Policie sdělila, že nemůže uvést, jakého případu se její prověřování týká. Zároveň Policie mé právní zástupkyni sdělila, že k žádosti o vydání počítače dle § 78 trestního řádu Policie přistoupila na základě náhlého podnětu, který obdržela v těchto dnech,“ napsal v tiskovém prohlášení Matěj Stropnický.

„Považuji proto za šokující, že u zásahu Policie ČR v mé kanceláři asistovala média, která musela být někým pozvána, někým, kdo o úkonech Policie byl předem informován. Policie ČR na dotaz paní Marvanové vyloučila, že by o přítomnost médií sama požádala či média předem informovala,“ pokračoval.

„Považuji proto celou záležitost za zásadní pokus o mou diskreditaci v okamžiku vrcholících povolebních vyjednávání o koalici na Praze 3, kde volební uskupení Žižkov (nejen) sobě se mnou v čele vyhrálo volby. Někteří dosavadní představitelé na radnici Praha 3 bohužel odmítají uznat výsledky voleb a zřejmě potřebují záminku, proč jsem já a koalice Žižkov (nejen) sobě, kterou vedu, nepřijatelný partner tak, aby mohla obhájit koalici ´všichni proti Stropnickému´. Změny, které máme připraveny, jsou pro mnohé zřejmě opravdu velké,“ dodal Matěj Stropnický.


Další články
Nahoru