dnes
Sobota - bourky
26°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - polojasno
24°C
Vyhrůžky na ulici: Nevypovídej u soudu, mohl bys přijít o ruku
Identikit hledaného vyděrače (výřez). Zdroj: Policie ČR

Vyhrůžky na ulici: Nevypovídej u soudu, mohl bys přijít o ruku

Od konce května se kriminalisté zabývají případem vydírání  a hledají neznámého pachatele, který vydíral poškozeného. Konkrétně k němu přistoupil na ulici ve Vysočanech a představil se jako policista. Místo služebního průkazu ale vytáhl mobilní telefon a na displeji mu ukázal fotografii jeho dcery, jak vychází ze školy.

„Po poškozeném pak chtěl, aby nevypovídal proti určitým osobám v případu, který je právě u soudu. Jinak by se mohlo něco stát jeho dceři nebo by mohl přijít ruku. Následně podezřelý odešel pryč,“ popsal dramatické okamžiky na ulici mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V rámci prověřování případu kriminalisté sestavili identikit podezřelého, který je výstižný z 80 procent.

identikit

Popis podezřelého: Věk okolo 35 let,  štíhlá sportovní svalnatá postava, výška přibližně 200 cm a šlachovitý vysportovaný obličej. Muž měl zlomený nos, světlou opálenou pleť a dlouhé prsty na rukou. Na pažích měl tetování a hovořil česky bez přízvuku. Na sobě měl tmavě modré nebo černé krátké kalhoty, světle modré tričko a čepici s kšiltem značky Nike.

„Jestliže muže podle identitu nebo popisu poznáváte, kontaktujte linku 158. Za trestný čin vydírání v případě dopadení a odsouzení hrotí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk.


Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

23. května 2019 v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Další články
Nahoru