dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Vyhozené peníze? Magistrát se za 1,5 milionu zeptá tisícovky lidí na jejich vztah ke kultuře
Vstup do hlavní budovy magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Vyhozené peníze? Magistrát se za 1,5 milionu zeptá tisícovky lidí na jejich vztah ke kultuře

Praha bude zjišťovat kulturní zájmy a potřeby svých obyvatel. Ptát se bude na četnost návštěv kulturních akcí, informovanost o nich i na konkrétní produkce. Hlavní město tak zopakuje průzkum z roku 2004, dotazování jednoho tisíce lidí bude stát asi 1,5 milionu korun. Hotové má být do konce listopadu.

Výzkum se bude zajímat o to, jak často Pražané za kulturou vyrážejí, kde hledají kulturní tipy, jak jsou s nabídkou spokojení a zda je pro ně kultura finančně dostupná. Mezi konkrétními dotazy bude například nasvícení Petřínské rozhledy, akce na Václavském a Staroměstském náměstí nebo busking. Magistrát budou zajímat hlavně kulturní akce, na jejichž pořádání finančně přispívá.

Anketa

Magistrát zaplatí 1,5 milionu za průzkum, kterým zjistí vztah Pražanů ke kultuře. Považujete to za vyhozené peníze?

97.6%
(97.6%)
2.4%
(2.4%)
Podobný výzkum si město nechalo zpracovat už koncem roku 2004, právě s ním bude firma, která zakázku získá, své výsledky porovnávat. Tehdy z výzkumu vyplynulo, že 90 procent lidí vnímá nabídku kultury v Praze jako dostatečně rozmanitou. Nejčastěji se zajímají o film (80 %), hudbu (71 %) a literaturu (42 %).

Nejvíc informací o kultuře před 11 lety Pražané získávali od známých, z rozhlasu či televize nebo z tištěné reklamy. Na internetu hledalo jen 58 procent z asi 850 dotázaných.


Další články
Nahoru