dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Vyhozené peníze: 50 milionů zaplatila Praha za projekt luxusních bytů, památkáři ho teď zatrhli
Radniční domy zejí už roky prázdnotou. Foto: archiv

Vyhozené peníze: 50 milionů zaplatila Praha za projekt luxusních bytů, památkáři ho teď zatrhli

Pražští památkáři nepovolí přestavbu bloku radničních domů na Malém náměstí v Praze, v nichž by měly vzniknout luxusní byty. Stavební úpravy by podle nich znamenaly nevratný zásah do historicky cenných prostor. Neobešly by se třeba bez bourání zdí.

Blok radničních domů včetně nedalekého Kafkova domu patří Praze. Budovy v atraktivní lokalitě nedaleko Staroměstského náměstí několik let zejí prázdnotou. Původně tu sídlili magistrátní úředníci. Někdejší politická garnitura v roce 2006 úřad sestěhovala do pronajatého Škodova paláce.

O opuštěném bloku domů psal Pražský patriot již v minulosti. Článek je zde: Historické domy u orloje jsou stále osiřelé. Praha přichází ročně o miliony korun.

Poblíž Staroměstského náměstí dlouhodobě zeje prázdnotou blok deseti domů, o jejichž pronájem byl přitom opakovaně zájem. Praha tak přichází ročně o miliony korun

Za kanceláře v Jungmannově ulici podle radních za TOP 09 platí předražené nájemné. Za dvacetileté užívání by měla zaplatit více než čtyři miliardy korun. Město se kvůli tomu bude s majiteli soudit.

Podle šéfa památkářů Jiřího Skalického by nejlepší a nejlevnější variantou bylo, kdyby se úředníci do historických domů přestěhovali nazpátek. Radní Eva Vorlíčková (TOP 09) to ale nepovažuje za šťastné řešení.

domy-u-radnice-nahled „Nechali jsme si vypracovat ekonomickou analýzu výnosnosti případné bytové výstavby. Zároveň ale zvažujeme i další varianty využití," uvedla. S myšlenkou výstavby bytů v radničních domech přišla minulá politická reprezentace. Počítala s investicí za zhruba 900 milionů korun. Za projektovou dokumentaci už Praha zaplatila 50 milionů korun.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru