Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vyhodíme si z kopýtka, dokud to jde. Před zpřísněním opatření vyrazili lidé do nočních klubů a barů
Fronta před hudebním klubem. Foto: Karel Netolický

Vyhodíme si z kopýtka, dokud to jde. Před zpřísněním opatření vyrazili lidé do nočních klubů a barů

Tržby gastro podniků padají. Jestliže druhý listopadový týden po prudkém propadu na začátku měsíce přinesl aspoň malou naději v podobě lehkého nárůstu tržeb, třetí týden znamenal pro většinu podniků opětovný pokles.

Podle údajů společnosti Dotykačka, jejíž pokladní systém využívá víc než čtvrtina tuzemských gastro podniků, spadly souhrnné tržby ještě níž než na začátku měsíce. Výjimku ovšem představovaly noční kluby a bary, kde tržby překvapivě vyskočily až k říjnové úrovni.

„Ve středu 17. listopadu byl svátek, takže v úterý večer se lidé podle dostupných dat chovali podobně jako v pátek, kdy bývají v nočních podnicích nejvyšší tržby. Klubům a barům tak volno uprostřed týdne přineslo jeden ‚víkendový‘ den navíc,“ komentuje ředitel Dotykačky Petr Menclík. Uvedený nárůst byl podle něj ale jen nárazový a o to větší bude nyní následovat propad.

„To se v tržbách projevilo. Informace o plánovaných zpřísněních navíc řadu lidí mohla motivovat, aby ještě rychle vyrazili na drink,“ pokračuje.

S výjimkou zmíněných nočních klubů a barů byl podle Menclíka mezitýdenní pokles tržeb vidět napříč všemi ostatními gastro formáty.

„Například do restaurací v třetím listopadovém týdnu chodilo bezmála o čtvrtinu míň lidí než v polovině října. Jejich tržby se propadly o pětinu,“ dodává Menclík.


Autor: Karel Netolický

V DPI zůstávají už jen 4 % zákazníků

20. ledna 2022 v 18:23

Naprostá většina zákazníků v DPI z podzimní vlny pádů dodavatelů energií už má nové standardní smlouvy na dodávky zemního plynu a už také obdržela závěrečné vyúčtování za období dodávky DPI. V záchranném režimu DPI u innogy zůstávají už jen 4 procenta zákazníků. Pro zbylé bývalé zákazníky zejména...

První investiční fond zaměřený na veterinární péči v ČR

18. ledna 2022 v 07:40

Na českém trhu začíná působit první investiční fond kvalifikovaných investorů zaměřený na oblast veterinární péče First Veterinary Fund Central Europe SICAV a.s. Unikátní fond založili Dušan Moskaliev, který byl uplynulé čtyři roky jedním z partnerů nemovitostního fondu ZDR Investments, a Richard...

innogy Energo novým členem COGEN Europe

18. ledna 2022 v 07:23

COGEN Europe, Evropská asociace pro podporu kogenerace, vítá innogy Energo jako nového člena. Od svého založení před 25 lety je hlavní činností innogy Energo podnikání v oblasti zřizování, financování, modernizace a provozu systémů dálkového vytápění a společné výroby tepla a...

Další články
Nahoru