Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vyhněte se Praze, žádá policie řidiče kvůli kolapsu dopravy
Kolaps na části Jižní spojky. Foto: Policie ČR

Vyhněte se Praze, žádá policie řidiče kvůli kolapsu dopravy

„Doporučujeme řidičům, kteří nemusí do Prahy, aby se průjezdu metropolí úplně vyhnuli,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová. V souvislosti s rekonstrukcí komunikace na Jižní spojce, která probíhá v oblasti Štěrbohol ve směru na Černý Most, totiž dochází k výraznému omezení provozu.

Důvodem je oprava silnice a s ní spojené zúžení vozovky v oblasti Štěrbohol. Ve směru na Černý Most je provoz v tomto místě svedený do jednoho pruhu.

Vzhledem k tomu se tvoří dlouhé několikakilometrové kolony už od osmého kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy, dále jsou velké komplikace i v ulice Spořilovská a u nájezdu na Jižní spojku ve směru na Prahu 9. Řidiče tak čeká i několikahodinové zdržení.

„Doporučujeme tak řidičům, kteří nutně nepotřebují přímo do Prahy, aby se průjezdu metropolí zcela vyhnuli a využili komunikace v širším okruhu Prahy ve Středočeském kraji,“ sdělila Křížová.

Jižní spojku u obchodního centra ve Štěrboholech opravují silničáři od pondělního večera. Opravy by podle Ředitelství silnic a dálnic měly skončit příští úterý vpodvečer.


Autor: Karel Netolický

Rekonstrukce křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

21. května 2022 v 10:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. května 2022 rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semaforem. Celá stavební akce skončí do konce srpna 2022.

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Další články
Nahoru