Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 17°C
Středa 20. 10. 2021
Svátek má Vendelín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vyhněte se Praze, žádá policie řidiče kvůli kolapsu dopravy
Kolaps na části Jižní spojky. Foto: Policie ČR

Vyhněte se Praze, žádá policie řidiče kvůli kolapsu dopravy

„Doporučujeme řidičům, kteří nemusí do Prahy, aby se průjezdu metropolí úplně vyhnuli,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová. V souvislosti s rekonstrukcí komunikace na Jižní spojce, která probíhá v oblasti Štěrbohol ve směru na Černý Most, totiž dochází k výraznému omezení provozu.

Důvodem je oprava silnice a s ní spojené zúžení vozovky v oblasti Štěrbohol. Ve směru na Černý Most je provoz v tomto místě svedený do jednoho pruhu.

Vzhledem k tomu se tvoří dlouhé několikakilometrové kolony už od osmého kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy, dále jsou velké komplikace i v ulice Spořilovská a u nájezdu na Jižní spojku ve směru na Prahu 9. Řidiče tak čeká i několikahodinové zdržení.

„Doporučujeme tak řidičům, kteří nutně nepotřebují přímo do Prahy, aby se průjezdu metropolí zcela vyhnuli a využili komunikace v širším okruhu Prahy ve Středočeském kraji,“ sdělila Křížová.

Jižní spojku u obchodního centra ve Štěrboholech opravují silničáři od pondělního večera. Opravy by podle Ředitelství silnic a dálnic měly skončit příští úterý vpodvečer.


Autor: Karel Netolický

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

Dnes v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Začala oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

Včera v 08:40

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od úterý 19. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u komunikace Komořanská.

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

V Argentinské bude omezen provoz

12. října 2021 v 08:41

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 13. října opravu vozovky v Argentinské, v úseku Bubenského nábřeží – Kouteckého.

Tunel Mrázovka bude jednu noc uzavřen

12. října 2021 v 07:26

Z důvodu pravidelné údržby, mytí kamer a kontroly technologie bude tunel Mrázovka uzavřen od středy 13. října od 23 hodin do čtvrtka 14. října do 5 hodin.

Další články
Nahoru