Dnes Pátek - snih 1°C
Zítra Sobota - snih 1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Vyhněte se Praze, žádá policie řidiče kvůli kolapsu dopravy
Kolaps na části Jižní spojky. Foto: Policie ČR

Vyhněte se Praze, žádá policie řidiče kvůli kolapsu dopravy

„Doporučujeme řidičům, kteří nemusí do Prahy, aby se průjezdu metropolí úplně vyhnuli,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová. V souvislosti s rekonstrukcí komunikace na Jižní spojce, která probíhá v oblasti Štěrbohol ve směru na Černý Most, totiž dochází k výraznému omezení provozu.

Důvodem je oprava silnice a s ní spojené zúžení vozovky v oblasti Štěrbohol. Ve směru na Černý Most je provoz v tomto místě svedený do jednoho pruhu.

Vzhledem k tomu se tvoří dlouhé několikakilometrové kolony už od osmého kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy, dále jsou velké komplikace i v ulice Spořilovská a u nájezdu na Jižní spojku ve směru na Prahu 9. Řidiče tak čeká i několikahodinové zdržení.

„Doporučujeme tak řidičům, kteří nutně nepotřebují přímo do Prahy, aby se průjezdu metropolí zcela vyhnuli a využili komunikace v širším okruhu Prahy ve Středočeském kraji,“ sdělila Křížová.

Jižní spojku u obchodního centra ve Štěrboholech opravují silničáři od pondělního večera. Opravy by podle Ředitelství silnic a dálnic měly skončit příští úterý vpodvečer.


Autor: Karel Netolický

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru