dnes
Úterý - zatazeno
25°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Vyhlídkový týden: Střecha paláce Lucerna se na pár dní otevírá veřejnosti
Střechu paláce Lucerna pokrývají nově dřevěné desky. Foto: PP

Vyhlídkový týden: Střecha paláce Lucerna se na pár dní otevírá veřejnosti

Od dnešního odpoledne až do středy 23. srpna budou veřejnosti otevřeny nově upravené střechy pražského paláce Lucerna. Je odtud mimořádný výhled na Prahu.

Akci Nebe nad Lucernou inicioval kavárník Ondřej Kobza, který stojí mimo jiné za projekty Piána na ulici, Malostranské dvorky či Prastánek.

Kobza by chtěl postupně na „palubě", jak komplex střech nazývá, otevřít kavárnu spojenou s komunitní zahradou. „Jednou budeme nad Lucernou u rajčatové zahrady chovat slepice a motýly, každý týden tu budou salony, přednášky a happeningy,“ plánuje Kobza.

strecha-lucerny1

Akci Nebe na Lucernou odstartoval koncert

„Smyslem akce je nastartovat v Praze, střešní kulturu´ a rozjet tak další patro života ve městě,“ uvedl na svém facebookovém profilu.  Plochu střech, kterou má pronajatou švagrové prvního českého prezidenta Dagmar Havlové.

Návštěva je možná kdykoliv v týdnu od 17. do 23. srpna vždy od 12 do 20 hodin, dnes jen do 18 hodin. Vstupné je 100 korun.


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru