dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - zatazeno
33°C
pozítří
Pondělí - jasno
33°C
Vyhlídkový týden: Střecha paláce Lucerna se na pár dní otevírá veřejnosti
Střechu paláce Lucerna pokrývají nově dřevěné desky. Foto: PP

Vyhlídkový týden: Střecha paláce Lucerna se na pár dní otevírá veřejnosti

Od dnešního odpoledne až do středy 23. srpna budou veřejnosti otevřeny nově upravené střechy pražského paláce Lucerna. Je odtud mimořádný výhled na Prahu.

Akci Nebe nad Lucernou inicioval kavárník Ondřej Kobza, který stojí mimo jiné za projekty Piána na ulici, Malostranské dvorky či Prastánek.

Kobza by chtěl postupně na „palubě", jak komplex střech nazývá, otevřít kavárnu spojenou s komunitní zahradou. „Jednou budeme nad Lucernou u rajčatové zahrady chovat slepice a motýly, každý týden tu budou salony, přednášky a happeningy,“ plánuje Kobza.

strecha-lucerny1

Akci Nebe na Lucernou odstartoval koncert

„Smyslem akce je nastartovat v Praze, střešní kulturu´ a rozjet tak další patro života ve městě,“ uvedl na svém facebookovém profilu.  Plochu střech, kterou má pronajatou švagrové prvního českého prezidenta Dagmar Havlové.

Návštěva je možná kdykoliv v týdnu od 17. do 23. srpna vždy od 12 do 20 hodin, dnes jen do 18 hodin. Vstupné je 100 korun.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru