dnes
Pátek - zatazeno
19°C
zítra
Sobota - jasno
15°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Vyhlídkový týden: Střecha paláce Lucerna se na pár dní otevírá veřejnosti
Střechu paláce Lucerna pokrývají nově dřevěné desky. Foto: PP

Vyhlídkový týden: Střecha paláce Lucerna se na pár dní otevírá veřejnosti

Od dnešního odpoledne až do středy 23. srpna budou veřejnosti otevřeny nově upravené střechy pražského paláce Lucerna. Je odtud mimořádný výhled na Prahu.

Akci Nebe nad Lucernou inicioval kavárník Ondřej Kobza, který stojí mimo jiné za projekty Piána na ulici, Malostranské dvorky či Prastánek.

Kobza by chtěl postupně na „palubě", jak komplex střech nazývá, otevřít kavárnu spojenou s komunitní zahradou. „Jednou budeme nad Lucernou u rajčatové zahrady chovat slepice a motýly, každý týden tu budou salony, přednášky a happeningy,“ plánuje Kobza.

strecha-lucerny1

Akci Nebe na Lucernou odstartoval koncert

„Smyslem akce je nastartovat v Praze, střešní kulturu´ a rozjet tak další patro života ve městě,“ uvedl na svém facebookovém profilu.  Plochu střech, kterou má pronajatou švagrové prvního českého prezidenta Dagmar Havlové.

Návštěva je možná kdykoliv v týdnu od 17. do 23. srpna vždy od 12 do 20 hodin, dnes jen do 18 hodin. Vstupné je 100 korun.


Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru