Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životVycházky

Výhledy z pražských věží. Série vycházek odstartuje na Petříně

1. 5. 2024
Návštěvníci Prahy se mohou první květnový večer těšit na jedinečný zážitek sledování západu slunce z Petřínské rozhledny. Romantická prohlídka z dílny Pragensia viva zahájí sérii komentovaných vycházek „Výhledy z pražských věží,“ která zájemcům představí hlavní město z výšky. 

Milovníkům výhledů umožní sbírat razítka se symboly celkem 12 vybraných míst a čerpat díky nim řadu výhod. Seriál vyvrcholí na konci letních prázdnin společným eventem.

„Někteří z Pražanů ještě nikdy na pražských věžích nebyli, touto akcií se to snažíme změnit a motivovat nejen je k objevování krás naší metropole. Chceme, aby Praha zachovala genius loci nejen pro domácí turisty, ale hlavně Pražany” říká předseda Prague City Tourism František Cipro.

Prahu jako na dlani budou návštěvníci moci obdivovat vždy v doprovodu prvotřídního průvodce. Těšit se tak mohou na příběhy ze zákulisí památek, fascinující historii a zajímavosti, které jsou spojeny s každým z objektů.

„Kromě Petřínské rozhledny máme v květnu na programu také vycházku za výhledy ze Staroměstské mostecké věže. V červnu Pražany i další návštěvníky metropole pozveme do Svatomikulášské městské zvonice a Novomlýnské vodárenské věže,” avizuje plánované vycházky vedoucí produktového a programového oddělení Pragensia viva David Kocánek.

Za dosažení určitého počtu razítek se dle jeho slov otevírají dveře k zajímavým benefitům. Například k volnému vstupu na závěrečný event na konci léta, nebo volné vstupence na další akce Pragensia viva. Navíc za každých šest různých razítek se účastník zařadí do slosování o jedinečnou multivstupenku na pražské věže.

Všechna místa ze série “Výhledy z pražských věží” budou postupně představena na webu prague.eu v e-shopu. 

Květnové akce ze série “Výhledy z pražských věží:
Západ slunce na Petříně
●    datum: 1. května 2024
●    Vychutnejte si večerní atmosféru města z pražské Eiffelovky. Za návštěvu dostanete razítko třešňového květu.

Výhledy ze Staroměstské mostecké věže
●    datum: 26. 5. 2024
●    Výhled na Prahu z nejkrásnější gotické brány Evropy. Za návštěvu dostanete razítko ledňáčka.Autor: Alo

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Včera v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Včera ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Včera v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Včera v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Včera v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

20. května 2024 ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

20. května 2024 v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

20. května 2024 v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

20. května 2024 v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Další články
Nahoru