dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Pražské krimi

Vyhecovali se k vloupačce: Zkušení zloději chtěli ukázat, že ještě nepatří do starého železa

Pražští policisté koncem uplynulého týdne dopadli ve Vokovicích dva čtyřicátníky, kteří kradli v jednom z bytů v ulici Na dlouhém lánu. Při výslechu řekli, že se chtěli přesvědčit, že ve svých letech ještě byt vykrást zvládnou.

Muže ve věku 41 a 46 let zadrželi policisté při útěku od vloupačky. Pachatelé pomocí šroubováků vypáčili dveře bytu ve třetím patře, který pak prohledali a vzali zlaté prstýnky a manžetové knoflíčky.

„Při výslechu uvedli, že na myšlenku provést shora uvedené vloupání přišli den před tím, kdy společně vzpomínali na svou bohatou trestní minulost. Přitom se začali navzájem hecovat, že ještě nejsou tak staří a mají na to, aby ještě nějaký byt vykradli,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Oba muži podle něj bohatou trestní minulost majetkového charakteru. Mladší z dvojice má takových záznamů v rejstříku trestů 16 a starší z mužů devět.

„Po výslechu byli obvinění ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal Daněk.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru