Dnes Neděle - zatazeno 13°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vydejte se na cestu kolem světa na tradičním multikulturním festivalu Barevná devítka
Do exotických dálek vás vezme pražský multikulturní festival Barevná devítka. Foto: Praha 9

Vydejte se na cestu kolem světa na tradičním multikulturním festivalu Barevná devítka

Poslední srpnovou sobotu 28. srpna vás do exotických dálek vezme pražský multikulturní festival Barevná devítka. Vychutnejte si v příjemném prostředí parku Podviní na Praze 9 pestrý mix hudebních stylů, mezinárodní kultury a tradiční i exotické gurmánské lahůdky. Ve žhavých afrických rytmech vás roztančí skupina Bijou Camara a Guinee Toumboui, kroky salsy procvičíte s kubánskou kapelou Pragasón a užijete si vášnivé flamengo s perskými Shahab Tolouie Trio. 

Chybět nebudou ani české a moravské lidovky s Cimbálovkou Vltava nebo v netradičním ska a reggae provedení od Pohřební kapely. Souběžná akce Celé Česko na devítce, která doplňuje cizokrajnou nabídku festivalu, nabídne česká řemesla a krajové speciality.

Festival proběhne v souladu s hygienickými nařízeními pro boj s nemocí covid-19. Na cestu kolem světa vás zve pořadatel festivalu, městská část Praha 9, v sobotu 28. srpna do pražského parku Podviní ve Vysočanech. Vstup na akci je zdarma.

„Těší mě, že se nám i přes obtížnou koronavirovou situaci podařilo zajistit pokračování našeho festivalu, u jehož zrodu jsem před lety stál a oblíbili si ho nejen občané devítky. V letošním programu jsem si osobně vybral hned několik skvělých koncertů, které určitě nevynechám, jako vystoupení africké skupiny Bijou Camara a perské kapely Shahab Tolouie Trio. Věřím, že náš výběr interpretů, kteří na podiu Barevné devítky vystupují pravidelně i těch nových jmen potěší návštěvníky,“ říká Adam Vážanský, místostarosta Prahy 9, která festival každoročně pořádá.

Africké rytmy, český folklór i kubánská salsa
Barevná devítka by bez ní nemohla být úplnou a ona se na festival kvůli svým fanouškům každoročně vrací – africká zpěvačka a tanečnice Bijou Camara, která se svou skupinou Guinee Toumboui i letos chystá úžasné vystoupení plné africké vášně a temperamentu. Mezi další jména hudebního programu Barevné devítky, která se na akci pravidelně vrací, patří hudebník Mario Bihári & Bachtale Apsa. Na slunnou Kubu vás přenese v rytmech salsy pražská kapela Pragason, která si oblibu u festivalových návštěvníků získala již na minulých ročnících. Smyslnou kombinaci perské hudby a žhavých rytmů flamenca představí uskupení Shahab Tolouie Trio. Český folklór zastoupí Cimbálovka Vltava a českými lidovkami ve svižném tempu ska či reggae festival zakončí Pohřební kapela. Na vedlejším pódiu se pak uskuteční další doprovodný program. 
 

Nejen láska prochází žaludkem
Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o ochutnávky české i světové kuchyně, jako je například pravá srbská pljeskavice, víno ze slunného Španělska, thajské speciality i peruánské dobroty. Užít si můžete dokonce etiopský kávový ceremoniál. Vše samozřejmě proběhne dle aktuálních protiepidemických nařízení, s cílem zajistit bezpečnost pro všechny návštěvníky akce. V rámci akce Celé Česko na devítce se mohou návštěvníci festivalu seznámit se zajímavostmi, kterými vynikají jednotlivé kraje ČR. Obdivovat mohou také zručnost kováře a poznat další tradiční česká řemesla, jako například výrobu košíků z proutí.
 

Jak na festival s ohledem na pandemická opatření
Festival Barevná devítka se řídí platnými vládními opatřeními s ohledem na covid-19. Prosíme tedy návštěvníky o součinnost. Pro vstup na festival je nutné splnit jednu z těchto podmínek:
1. Dva týdny od plného očkování (dvě dávky).
2. Potvrzení o prodělání covid-19 během posledních 180 dní.
3. Negativní antigenní test ne starší jak 72 hodin.
4. Negativní PCR test ne starší jak 7 dní.
Výše uvedeného lze prokázat na místě Covid pasem, potvrzením z certifikovaného zařízení nebo v aplikaci Tečka. Kontrola bude probíhat u vstupu do festivalového areálu, na místě bude možné se nechat otestovat antigenním testem.

Aktuální informace o programu akce: www.barevnadevitka.cz, https://www.facebook.com/BarevnaDevitkaAutor: TZ, red

Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena, klade důraz na zeleň, cesty a mobiliář

Včera ve 12:00

Praha 4 navázala v loňském roce spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II.

V bikeparku bude nové veřejné osvětlení

Včera v 10:53

V bikeparku v Praze 14 započnou příští týden práce související s výstavbou nového veřejného osvětlení. Probíhat budou podle klimatických možností tak, aby se do zimní sezony podařilo osvětlení dokončit.

Praha 4: Den zdraví konferenčním centru City

15. října 2021 ve 12:03

Akce společnosti Stop Obezitě proběhne letos 23. října od 10 do 18 hodin v prostorách konferenčního centra City, v blízkosti metra C Pankrác.

Podzimní úklid na Šestce: Čištění chodníků a zeleně potrvá dva měsíce

15. října 2021 v 11:53

Praha 6 pořádá nad rámec pravidelných pololetních úklidů mimořádné podzimní čištění chodníků, rabátek kolem stromů a sběr psích exkrementů. Akce začala na začátku října, potrvá do konce listopadu a zaměřuje se především na odstranění plevele a nečistot z chodníků...

Ve čtyřicátém druhém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

14. října 2021 v 18:29

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Revitalizace jihovýchodní části parku u Národního muzea se dočká úprav, Praha 2 vybrala dodavatele

13. října 2021 ve 22:25

Rada městské části Praha 2 rozhodla o výběru dodavatele revitalizace jihovýchodní části parku Čelakovského sady. Nejvhodnější nabídku k veřejné zakázce malého rozsahu podala společnost Gardenline s nabídkovou cenou 7 098 877 korun včetně DPH. S vítěznou společností začne městská část v nejbližší...

Festival popkultury Comic-Con Prague

13. října 2021 v 11:45

Comic-Con Prague je festival popkultury po vzoru Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd.

Letiště Praha obnovuje exkurze

13. října 2021 v 09:07

Prohlídka letištních ploch nebo návštěva u letištních hasičů je zpět. Letiště Praha po pandemii onemocnění covid-19 obnovuje oblíbené exkurze. V rámci nich mají fanoušci letadel a letectví možnost poznat provoz letiště a z několika desítek metrů sledovat přistání a starty letadel i jejich...

V Korunní ulici bude slavnostně odhalena lavička Jaroslava Foglara

13. října 2021 v 05:58

Pátá foglarovská lavička věnovaná knize Tajemná Řásnovka bude odhalena ve středu 13. října u pobočky Městské knihovny v Korunní ulici na Praze 2. Stejně jako předchozí lavičky věnované románům Hoši od Bobří řeky, Chata v Jezerní kotlině, Záhada hlavolamu a Boj o první místo je i tato ručně...

Praha 6 obdržela Cenu primátora hl. města Prahy

10. října 2021 ve 21:20

Minulý týden byly ve Španělském sále Pražského hradu slavnostně předány Ceny Opera Civitatem 2021 v rámci bilančního projektu Naše město 1991–2021. Tato cena se uděluje městům, která v uplynulých 30 letech realizovala nejkvalitnější a nejprospěšnější soubory veřejných staveb ku prospěchu jejich...

Pamětní deska malíře a ilustrátora Gustava Kruma

9. října 2021 v 08:02

Jeho doménou byla dobrodružná ilustrace a mnoho čtenářů vidělo poprvé Vinnetoua právě očima Gustava Kruma.

Další články
Nahoru