Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Vydejte se na cestu kolem světa na tradičním multikulturním festivalu Barevná devítka
Do exotických dálek vás vezme pražský multikulturní festival Barevná devítka. Foto: Praha 9

Vydejte se na cestu kolem světa na tradičním multikulturním festivalu Barevná devítka

Poslední srpnovou sobotu 28. srpna vás do exotických dálek vezme pražský multikulturní festival Barevná devítka. Vychutnejte si v příjemném prostředí parku Podviní na Praze 9 pestrý mix hudebních stylů, mezinárodní kultury a tradiční i exotické gurmánské lahůdky. Ve žhavých afrických rytmech vás roztančí skupina Bijou Camara a Guinee Toumboui, kroky salsy procvičíte s kubánskou kapelou Pragasón a užijete si vášnivé flamengo s perskými Shahab Tolouie Trio. 

Chybět nebudou ani české a moravské lidovky s Cimbálovkou Vltava nebo v netradičním ska a reggae provedení od Pohřební kapely. Souběžná akce Celé Česko na devítce, která doplňuje cizokrajnou nabídku festivalu, nabídne česká řemesla a krajové speciality.

Festival proběhne v souladu s hygienickými nařízeními pro boj s nemocí covid-19. Na cestu kolem světa vás zve pořadatel festivalu, městská část Praha 9, v sobotu 28. srpna do pražského parku Podviní ve Vysočanech. Vstup na akci je zdarma.

„Těší mě, že se nám i přes obtížnou koronavirovou situaci podařilo zajistit pokračování našeho festivalu, u jehož zrodu jsem před lety stál a oblíbili si ho nejen občané devítky. V letošním programu jsem si osobně vybral hned několik skvělých koncertů, které určitě nevynechám, jako vystoupení africké skupiny Bijou Camara a perské kapely Shahab Tolouie Trio. Věřím, že náš výběr interpretů, kteří na podiu Barevné devítky vystupují pravidelně i těch nových jmen potěší návštěvníky,“ říká Adam Vážanský, místostarosta Prahy 9, která festival každoročně pořádá.

Africké rytmy, český folklór i kubánská salsa
Barevná devítka by bez ní nemohla být úplnou a ona se na festival kvůli svým fanouškům každoročně vrací – africká zpěvačka a tanečnice Bijou Camara, která se svou skupinou Guinee Toumboui i letos chystá úžasné vystoupení plné africké vášně a temperamentu. Mezi další jména hudebního programu Barevné devítky, která se na akci pravidelně vrací, patří hudebník Mario Bihári & Bachtale Apsa. Na slunnou Kubu vás přenese v rytmech salsy pražská kapela Pragason, která si oblibu u festivalových návštěvníků získala již na minulých ročnících. Smyslnou kombinaci perské hudby a žhavých rytmů flamenca představí uskupení Shahab Tolouie Trio. Český folklór zastoupí Cimbálovka Vltava a českými lidovkami ve svižném tempu ska či reggae festival zakončí Pohřební kapela. Na vedlejším pódiu se pak uskuteční další doprovodný program. 
 

Nejen láska prochází žaludkem
Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o ochutnávky české i světové kuchyně, jako je například pravá srbská pljeskavice, víno ze slunného Španělska, thajské speciality i peruánské dobroty. Užít si můžete dokonce etiopský kávový ceremoniál. Vše samozřejmě proběhne dle aktuálních protiepidemických nařízení, s cílem zajistit bezpečnost pro všechny návštěvníky akce. V rámci akce Celé Česko na devítce se mohou návštěvníci festivalu seznámit se zajímavostmi, kterými vynikají jednotlivé kraje ČR. Obdivovat mohou také zručnost kováře a poznat další tradiční česká řemesla, jako například výrobu košíků z proutí.
 

Jak na festival s ohledem na pandemická opatření
Festival Barevná devítka se řídí platnými vládními opatřeními s ohledem na covid-19. Prosíme tedy návštěvníky o součinnost. Pro vstup na festival je nutné splnit jednu z těchto podmínek:
1. Dva týdny od plného očkování (dvě dávky).
2. Potvrzení o prodělání covid-19 během posledních 180 dní.
3. Negativní antigenní test ne starší jak 72 hodin.
4. Negativní PCR test ne starší jak 7 dní.
Výše uvedeného lze prokázat na místě Covid pasem, potvrzením z certifikovaného zařízení nebo v aplikaci Tečka. Kontrola bude probíhat u vstupu do festivalového areálu, na místě bude možné se nechat otestovat antigenním testem.

Aktuální informace o programu akce: www.barevnadevitka.cz, https://www.facebook.com/BarevnaDevitkaAutor: TZ, red

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

20. března 2023 v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

20. března 2023 v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Další články
Nahoru