Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Výdejní sklad oblečení a obuvi v Praze 11 poptává trvanlivé potraviny a hygienické potřeby

Speciální výdejní sklad oblečení a obuvi pro ukrajinské občany, kteří museli zemi opustit kvůli probíhající válce, začal fungovat v pondělí 14. března v ulici K Milíčovu 674. Sklad je otevřen od pondělí do pátku vždy v čase 14:00 – 18:00 hodin a k dispozici zde je oblečení a obuv pro dospělé i děti.

Aktuálně ve skladu chybí trvanlivé potraviny (např. těstoviny, rýži, konzervy, omáčky, paštiky, sušenky, trvanlivé mléko, knäckebroty, müsli tyčinky, instantní pokrmy a další), volně prodejné léky na nachlazení a bolest, hygienické potřeby (např. sprchové gely, zubní pasty, kartáčky na zuby, vlasová kosmetika, dětské pleny, dětská kosmetika, vlhčené ubrousky, toaletní papíry, kuchyňské utěrky, dámské hygienické potřeby, ubrousky apod.)

Jak informovala Praha 11, poptávka je i o vysavače, mikrovlnky, varné konvice, talíře, příbory, sklenice a hrnky.

Praha 11 dále intenzivně řeší ubytování příchozích ukrajinských občanů, k 15. březnu se podařilo zajistit stovce potřebných. Všem byla zároveň zajištěna strava, oblečení, překladatel a asistence v sociální oblasti.

Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov rovněž společně s dobrovolníky z řad občanů poskytoval v uplynulých dnech nepřetržitou péči uprchlíkům, kteří dlouhé hodiny čekali na odbavení před budovou Odboru migrační a azylové politiky v Cigánkově ulici. V non-stop režimu zde vydával teplé nápoje, občerstvení a deky na zahřátí.

Zastupitelstvo městské části podpořilo návrh usnesení, předložený radou městské části, o poskytnutí finančního daru do veřejné sbírky Červeného kříže na pomoc Ukrajině, a to ve výši 600 000 korun.
Autor: Alo

Vinobraní na Máchalce 2023

Dnes v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 39. týden

Dnes v 11:12

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Dnes v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Dnes v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Vzpomínky na Maďarsko v Maňáně

Včera v 15:50

Poslední akcí letošního ročníku tradiční kampaně Prahy 14 Setkání kultur bude cestopisná beseda v kavárně Maňána na Černém Mostě.

Komunitní centrum Kampa získalo dotace na péči o zeleň

19. září 2023 v 16:37

Radní Prahy 1 na svém úterním jednání schválili rozdělení financí z 2. kola dotačního programu v oblasti životního prostředí. Rozdělovalo se 286 000 korun.

Zaměstnanci magistrátu pomohli nemocné Verunce, vybrali téměř 57 tisíc korun

19. září 2023 v 15:16

Tříletá Verunka trpící vzácným nervosvalovým onemocněním obdržela v úterý od vedení hlavního města šek s finanční pomocí. Na pomoc Verunce přispívali zaměstnanci pražského magistrátu v rámci charitativní akce Run and Help, celkem přispěli 56 961 korun.

Praha 14 zve na Posvícení u Doubravky

19. září 2023 v 08:30

Rozsvícení rozhledny, program pro děti, koncerty nebo iluzionistickou show připravila Praha 14 na sobotu 23. září.

Vedení Prahy 15 besedovalo s občany o Taškentu

19. září 2023 v 08:18

Zástupci vedení městské části Praha 15 se sešli v Hostivaři na besedě s občany, která proběhla v souvislosti s koncepční studií Centrum Nová Hostivař.

Hygienická stanice zve na Starou rychtu

19. září 2023 v 06:50

Den otevřených dveří pro veřejnost uspořádá ve čtvrtek 28. září od 9 do 15 hodin Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Nadace Kooperativy podpořila v grantovém řízení terapeutické služby

18. září 2023 ve 13:06

V České republice je dlouhodobý nedostatek odborných pracovníků v oblasti duševního zdraví dětí a jeho prevence. Nadace pojišťovny Kooperativa proto ve spolupráci s Českou asociací streetwork podpořila prostřednictvím grantového řízení psychoterapeutické služby pro klienty 21 nízkoprahových...

Praha 11 má přímo od farmářů ovoce a zeleninu

18. září 2023 ve 12:30

Členové Komunity podporovaného zemědělství v Praze 11 mají k dispozici ovoce, zeleninu, maso a sýry v biokvalitě přímo od výrobců. Za účastnický poplatek mohou odebírat sezonní produkty pěstované nebo chované s respektem k přírodě.  

Volná pracovní místa na úřadě MČ Praha 1

18. září 2023 ve 12:24

Městská část Praha 1 hledá asistenta/tku Odboru volených orgánů. Informovala o tom na svém webu. „Bližší informace a nabídky posílejte na adresu milada.balkova@praha1.cz,“ sdělila radnice.

Další články
Nahoru