Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Výdejní sklad oblečení a obuvi v Praze 11 poptává trvanlivé potraviny a hygienické potřeby

Speciální výdejní sklad oblečení a obuvi pro ukrajinské občany, kteří museli zemi opustit kvůli probíhající válce, začal fungovat v pondělí 14. března v ulici K Milíčovu 674. Sklad je otevřen od pondělí do pátku vždy v čase 14:00 – 18:00 hodin a k dispozici zde je oblečení a obuv pro dospělé i děti.

Aktuálně ve skladu chybí trvanlivé potraviny (např. těstoviny, rýži, konzervy, omáčky, paštiky, sušenky, trvanlivé mléko, knäckebroty, müsli tyčinky, instantní pokrmy a další), volně prodejné léky na nachlazení a bolest, hygienické potřeby (např. sprchové gely, zubní pasty, kartáčky na zuby, vlasová kosmetika, dětské pleny, dětská kosmetika, vlhčené ubrousky, toaletní papíry, kuchyňské utěrky, dámské hygienické potřeby, ubrousky apod.)

Jak informovala Praha 11, poptávka je i o vysavače, mikrovlnky, varné konvice, talíře, příbory, sklenice a hrnky.

Praha 11 dále intenzivně řeší ubytování příchozích ukrajinských občanů, k 15. březnu se podařilo zajistit stovce potřebných. Všem byla zároveň zajištěna strava, oblečení, překladatel a asistence v sociální oblasti.

Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov rovněž společně s dobrovolníky z řad občanů poskytoval v uplynulých dnech nepřetržitou péči uprchlíkům, kteří dlouhé hodiny čekali na odbavení před budovou Odboru migrační a azylové politiky v Cigánkově ulici. V non-stop režimu zde vydával teplé nápoje, občerstvení a deky na zahřátí.

Zastupitelstvo městské části podpořilo návrh usnesení, předložený radou městské části, o poskytnutí finančního daru do veřejné sbírky Červeného kříže na pomoc Ukrajině, a to ve výši 600 000 korun.
Autor: Alo

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

Včera v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

Včera v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

Včera v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Další články
Nahoru