Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Výdejní sklad oblečení a obuvi v Praze 11 poptává trvanlivé potraviny a hygienické potřeby

Speciální výdejní sklad oblečení a obuvi pro ukrajinské občany, kteří museli zemi opustit kvůli probíhající válce, začal fungovat v pondělí 14. března v ulici K Milíčovu 674. Sklad je otevřen od pondělí do pátku vždy v čase 14:00 – 18:00 hodin a k dispozici zde je oblečení a obuv pro dospělé i děti.

Aktuálně ve skladu chybí trvanlivé potraviny (např. těstoviny, rýži, konzervy, omáčky, paštiky, sušenky, trvanlivé mléko, knäckebroty, müsli tyčinky, instantní pokrmy a další), volně prodejné léky na nachlazení a bolest, hygienické potřeby (např. sprchové gely, zubní pasty, kartáčky na zuby, vlasová kosmetika, dětské pleny, dětská kosmetika, vlhčené ubrousky, toaletní papíry, kuchyňské utěrky, dámské hygienické potřeby, ubrousky apod.)

Jak informovala Praha 11, poptávka je i o vysavače, mikrovlnky, varné konvice, talíře, příbory, sklenice a hrnky.

Praha 11 dále intenzivně řeší ubytování příchozích ukrajinských občanů, k 15. březnu se podařilo zajistit stovce potřebných. Všem byla zároveň zajištěna strava, oblečení, překladatel a asistence v sociální oblasti.

Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov rovněž společně s dobrovolníky z řad občanů poskytoval v uplynulých dnech nepřetržitou péči uprchlíkům, kteří dlouhé hodiny čekali na odbavení před budovou Odboru migrační a azylové politiky v Cigánkově ulici. V non-stop režimu zde vydával teplé nápoje, občerstvení a deky na zahřátí.

Zastupitelstvo městské části podpořilo návrh usnesení, předložený radou městské části, o poskytnutí finančního daru do veřejné sbírky Červeného kříže na pomoc Ukrajině, a to ve výši 600 000 korun.
Autor: Alo

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 39. týden

22. září 2022 v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14: Komentovaná vycházka po geologických památkách

22. září 2022 v 09:05

Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.

Letní dům slaví narozeniny

22. září 2022 v 07:20

Oslavy 25 let Letního domu se konají 22. září na náměstí Míru v Praze 2. Vystoupení zaměstnanců Letního domu a hostů bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek.

Další články
Nahoru