Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Výdejna Potravinové banky nově v Praze 2

Praha 2 na začátku června otevřela nové výdejní místo Potravinové banky určené pro občany z Prahy 1 a 2, kteří se nacházejí v tíživé finanční situaci. Výdejní okénko, které se nachází v přízemí na nádvoří Novoměstské radnice, je v provozu každé pondělí v době od 9 do 12 hodin.

Potravinová banka má v metropoli hned několik míst, kde vydává potraviny lidem, kteří se ocitli v nouzi nebo v krizové životní situaci. Od června k nim tak nově přibyla také Novoměstská radnice. Organizace navíc své aktivity stále rozšiřuje, a to právě z důvodu vyššího zájmu o poskytovanou pomoc. Projekt potravinové banky podporuje i Hlavní město Praha, letos na její provoz přispělo částkou 2,5 milionu korun.

„Potravinová banka Praha a Středočeský kraj je jednou z nejefektivnějších v republice a je z mého pohledu nezastupitelným dílkem mozaiky pomoci lidem v nouzi. Praha 2 s ní spolupracuje již třetím rokem, a jak zaměstnanci našeho humanitního odboru, tak charitativní organizace kvitují tuto rychlou pomoc pro potřebné a její provázanost na další služby. Mám radost z otevření nového výdejního místa v Novoměstské radnici a věřím, že se tak zase o kousek přiblížíme k těm nejpotřebnějším. Tuto službu budu dál podporovat i v rámci celé Prahy,“ říká starostka Prahy 2 a zároveň náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

Lidé, kteří se ocitli ve finančních problémech mohou do nové výdejny v Novoměstské radnici přijít pro potraviny 1× týdně. Aby mohli pomoc získat, musí přinést doporučení sociálního odboru, úřadu práce, nebo OSPODu.

Hlavní činností Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj je svoz potravin potenciálně určených k likvidaci z prodejen s prodejní plochou nad 400 m², od výrobců, farmářů, ze škol, restaurací nebo z hotelů.

„Maminky s dětmi mohou dostat i pleny, vlhké ubrousky, dětskou hygienu. Potravinová banka není supermarket, do tašek dávají naši zaměstnanci vždy ty potraviny, které máme zrovna na skladě. Bývají to těstoviny, rýže, mléko, sladkosti, cukr, pečivo, sladkosti, ovoce, zelenina, paštiky… zkrátka cokoli zrovna svezou naši řidiči z potravinových řetězců,“ dodává Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky.

Praha 2 projekt Potravinové banky nejen vítá, ale i podporuje. Na zvýšenou poptávku po základních potravinách v době covidu reagovala například uspořádáním sbírky přímo před budou radnice na náměstí Míru. Dárci tehdy Potravinové bance věnovali celkem 800 kilogramů potravin a drogerie.


Autor: Cen

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Včera v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Včera v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

1. října 2023 v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Další články
Nahoru