Dnes Sobota - obcasny-dest 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 11°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Výdejna Potravinové banky nově v Praze 2

Praha 2 na začátku června otevřela nové výdejní místo Potravinové banky určené pro občany z Prahy 1 a 2, kteří se nacházejí v tíživé finanční situaci. Výdejní okénko, které se nachází v přízemí na nádvoří Novoměstské radnice, je v provozu každé pondělí v době od 9 do 12 hodin.

Potravinová banka má v metropoli hned několik míst, kde vydává potraviny lidem, kteří se ocitli v nouzi nebo v krizové životní situaci. Od června k nim tak nově přibyla také Novoměstská radnice. Organizace navíc své aktivity stále rozšiřuje, a to právě z důvodu vyššího zájmu o poskytovanou pomoc. Projekt potravinové banky podporuje i Hlavní město Praha, letos na její provoz přispělo částkou 2,5 milionu korun.

„Potravinová banka Praha a Středočeský kraj je jednou z nejefektivnějších v republice a je z mého pohledu nezastupitelným dílkem mozaiky pomoci lidem v nouzi. Praha 2 s ní spolupracuje již třetím rokem, a jak zaměstnanci našeho humanitního odboru, tak charitativní organizace kvitují tuto rychlou pomoc pro potřebné a její provázanost na další služby. Mám radost z otevření nového výdejního místa v Novoměstské radnici a věřím, že se tak zase o kousek přiblížíme k těm nejpotřebnějším. Tuto službu budu dál podporovat i v rámci celé Prahy,“ říká starostka Prahy 2 a zároveň náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

Lidé, kteří se ocitli ve finančních problémech mohou do nové výdejny v Novoměstské radnici přijít pro potraviny 1× týdně. Aby mohli pomoc získat, musí přinést doporučení sociálního odboru, úřadu práce, nebo OSPODu.

Hlavní činností Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj je svoz potravin potenciálně určených k likvidaci z prodejen s prodejní plochou nad 400 m², od výrobců, farmářů, ze škol, restaurací nebo z hotelů.

„Maminky s dětmi mohou dostat i pleny, vlhké ubrousky, dětskou hygienu. Potravinová banka není supermarket, do tašek dávají naši zaměstnanci vždy ty potraviny, které máme zrovna na skladě. Bývají to těstoviny, rýže, mléko, sladkosti, cukr, pečivo, sladkosti, ovoce, zelenina, paštiky… zkrátka cokoli zrovna svezou naši řidiči z potravinových řetězců,“ dodává Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky.

Praha 2 projekt Potravinové banky nejen vítá, ale i podporuje. Na zvýšenou poptávku po základních potravinách v době covidu reagovala například uspořádáním sbírky přímo před budou radnice na náměstí Míru. Dárci tehdy Potravinové bance věnovali celkem 800 kilogramů potravin a drogerie.


Autor: Cen

Návštěvy skleníku botanické zahrady budou omezeny

Dnes v 15:04

V pondělí 20. a v úterý 21. května bude skleník Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 otevřený jen od 10:00 do 12:00 hodin.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

Dnes v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Kvásek a jak na něj

Včera v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

Včera v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

Včera ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

V Praze 9 se bude tančit

16. května 2024 ve 13:29

Začátkem roku proběhlo setkání občanů z rozvojových Vysočan v Colben centru s místostarostkou Kamilou Matějkovou. Tématem byl plácek kolem budovy Afi City a jeho využití.

Přehled plánovaných výluk vody na 21. týden

16. května 2024 ve 12:45

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Vyšehradský hřbitov: Komentovaná prohlídka

16. května 2024 ve 12:14

Poznejte v úterý 28. května v 17 hodin poslední místa odpočinku Karla Čapka, Antonína Dvořáka, Boženy Němcové a dalších. Prohlédněte si jedinečnou galerii náhrobků a významná díla českých sochařů.

Praha 4 zve na knižní malotrh

16. května 2024 v 09:26

Druhý ročník knižního Malotrhu v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Další články
Nahoru