dnes
Středa - jasno
2°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
1°C
pozítří
Pátek - snih
1°C
Zpravodajství

Vycházky: Pozorujte ptačí obyvatele na nezamrzlých plochách Vltavy

V sobotu 2. února si připomínáme Světový den mokřadů. Česká společnost ornitologická organizuje sérii vycházek zaměřenou na poznávání vodních druhů ptáků a význam našich mokřadů pro jejich zimování a tah.

Vydejte se k vodním plochám a poznejte jejich ptačí obyvatele. Nezapomeňte na teplé oblečení, nepromokavé boty, dalekohled (pokud máte) a hodit se bude třeba i termoska s teplým čajem. I když předpověď počasí je mrazivá, pro pozorování vzácných zimních hostů na nezamrzlých plochách je více než příznivá!

Malá Strana
Sraz v sobotu středu 16. 2. v 9:00 na Klárově. Přesnou polohu najdete na mapě. Vycházka za ptáky zimujícími na Vltavě v centru Prahy. Vede: Jaroslav Cepák (jaroslav.cepak@seznam.cz).

Modřany
Sraz v neděli 3. 2. v 9:45 na břehu Vltavy u žel. zast. Praha – Modřany. Projdeme se podél Vltavy oblastí modřanských tůní do Komořan. V případě pěkného počasí a zájmu možno pokračovat až na Zbraslav. Sebou dalekohledy a oblečení do terénu. Vede: Gabriela Dobruská (dobruska@birdlife.cz, tel. 724 687 996) a Michal Kubelík.

Vltava – Troja
Sraz v sobotu 2. 2. v 9:45 u stanice MHD Podhoří. Vycházka proti proudu Vltavy s pozorováním zimujících vodních ptáků. Ukončení u hlavního vchodu do zoo. Vedou: Vlaďka a Jiří Sládečkovi (sladecek@psp.cz, 724 006 885).Další články
Nahoru