dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Zpravodajství

Vycházky: Pozorujte ptačí obyvatele na nezamrzlých plochách Vltavy

V sobotu 2. února si připomínáme Světový den mokřadů. Česká společnost ornitologická organizuje sérii vycházek zaměřenou na poznávání vodních druhů ptáků a význam našich mokřadů pro jejich zimování a tah.

Vydejte se k vodním plochám a poznejte jejich ptačí obyvatele. Nezapomeňte na teplé oblečení, nepromokavé boty, dalekohled (pokud máte) a hodit se bude třeba i termoska s teplým čajem. I když předpověď počasí je mrazivá, pro pozorování vzácných zimních hostů na nezamrzlých plochách je více než příznivá!

Malá Strana
Sraz v sobotu středu 16. 2. v 9:00 na Klárově. Přesnou polohu najdete na mapě. Vycházka za ptáky zimujícími na Vltavě v centru Prahy. Vede: Jaroslav Cepák (jaroslav.cepak@seznam.cz).

Modřany
Sraz v neděli 3. 2. v 9:45 na břehu Vltavy u žel. zast. Praha – Modřany. Projdeme se podél Vltavy oblastí modřanských tůní do Komořan. V případě pěkného počasí a zájmu možno pokračovat až na Zbraslav. Sebou dalekohledy a oblečení do terénu. Vede: Gabriela Dobruská (dobruska@birdlife.cz, tel. 724 687 996) a Michal Kubelík.

Vltava – Troja
Sraz v sobotu 2. 2. v 9:45 u stanice MHD Podhoří. Vycházka proti proudu Vltavy s pozorováním zimujících vodních ptáků. Ukončení u hlavního vchodu do zoo. Vedou: Vlaďka a Jiří Sládečkovi (sladecek@psp.cz, 724 006 885).Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Začala Anketa dobrovolní hasiči roku 2019. Skleněná helma a peníze na hasičské vybavení pro vítěze

15. dubna 2019 v 07:29

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky, které přihlásí své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, mohou společně s oceněním za jejich práci získat novou hasičskou techniku nebo vybavení spojené s hasičskou činností. Přihlásit se mohou v termínu od...

Další články
Nahoru