Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vycházku, besedu, koncert i festival připravuje Praha 10 na říjen
Akce pořádá radnice Prahy 10. Foto: archiv

Vycházku, besedu, koncert i festival připravuje Praha 10 na říjen

Kalendář připravovaných kulturních a společenských akcí na říjen je v Prze 10 poměrně bohatý. Zájemci se mohou zúčastnit například některé z architektonických vycházek, besedy s čapkology či například festivalu otevřených dveří kulturních a volnočasových organizací.

V neděli 1. října se od 17 hodin uskuteční hodinová architektonická vycházka na Vršovický hřbitov a také na místa, kde se pohřbívalo v minulosti. Účast je zdarma, ale kvůli omezené kapacitě je potřeba rezervovat si místo na www.praha10.cz/vychazky

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici Storytelling: Svět podle Čapků. „Svébytná autorská metoda tvoří alternativu k divadlu, má velice blízko ke stand-up comedy nebo slam poetry. Zaměřeno nejen na dílo literátů Karla a Josefa Čapkových, ale též na dějinné události, jichž byli svědky, a na další osobnosti, bez nichž by první republika možná nebyla tím, čím bývala,“ informují organizátoři. Vstup je zdarma, rezervace není nutná.

O víkendu 7. a 8. října se na různých místech desáté městské části uskuteční druhý ročník festivalu otevřených dveří kulturních a volnočasových organizací na Desítce pro velké i malé Sejdeme se na desítce II. „Můžete se těšit na workshopy, divadla, koncerty, výstavy, kino, sport, zájmové aktivity, dílničky a dílny, sousedská setkávání, komentované prohlídky a další,“ zvou organizátoři. Kompletní program je zde: www.praha10.cz/sejdemesenadesitce

V úterý 10. října začne v OC Cíl na Zahradním Městě výstava Slavné vily Prahy 10. Úterní vernisáž bude spojena s křtem knihy Slavné vily Prahy 10 vydané nakladatelstvím Foibos ve spolupráci s městskou částí Praha 10.

Ve čtvrtek 19. října se na Vršovickém zámečku uskuteční od 18 hodin komorní koncert  s názvem Hráči české filharmonie. Koncert je zdarma pro občany Prahy 10, zájemci si mohou vyzvednout dvě vstupenky vstupenky na osobu od pondělí 9. října v infocentrech radnice Prahy 10. 

Ve čtvrtek 19. října se také uskuteční ve vršovickém literárním centru Waldes v Moskevské ulici Rozhovory o Josefu Čapkovi, neformální beseda s významnými čapkology dnešní doby, tentokrát na téma osobnosti Josefa Čapka. Účast je zdarma a bez nutnosti rezervace. 

V úterý 24. října bude architektonická vycházka s názvem Proměny Starostrašnické třídy. Začátek je v 17 hodin před Vozovnou Strašnice. Vycházka nastíní základní urbanistický vývoj sledovaného prostoru s důrazem na budovy, které by bylo možné označit za úhelné a tvořící někdejší a dnes již provozně setřelý ráz. Účast je zdarma, ale kvůli omezené kapacitě je potřeba rezervovat si místo na www.praha10.cz/vychazky.


Autor: puc

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Další články
Nahoru