Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vycházku, besedu, koncert i festival připravuje Praha 10 na říjen
Akce pořádá radnice Prahy 10. Foto: archiv

Vycházku, besedu, koncert i festival připravuje Praha 10 na říjen

Kalendář připravovaných kulturních a společenských akcí na říjen je v Prze 10 poměrně bohatý. Zájemci se mohou zúčastnit například některé z architektonických vycházek, besedy s čapkology či například festivalu otevřených dveří kulturních a volnočasových organizací.

V neděli 1. října se od 17 hodin uskuteční hodinová architektonická vycházka na Vršovický hřbitov a také na místa, kde se pohřbívalo v minulosti. Účast je zdarma, ale kvůli omezené kapacitě je potřeba rezervovat si místo na www.praha10.cz/vychazky

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici Storytelling: Svět podle Čapků. „Svébytná autorská metoda tvoří alternativu k divadlu, má velice blízko ke stand-up comedy nebo slam poetry. Zaměřeno nejen na dílo literátů Karla a Josefa Čapkových, ale též na dějinné události, jichž byli svědky, a na další osobnosti, bez nichž by první republika možná nebyla tím, čím bývala,“ informují organizátoři. Vstup je zdarma, rezervace není nutná.

O víkendu 7. a 8. října se na různých místech desáté městské části uskuteční druhý ročník festivalu otevřených dveří kulturních a volnočasových organizací na Desítce pro velké i malé Sejdeme se na desítce II. „Můžete se těšit na workshopy, divadla, koncerty, výstavy, kino, sport, zájmové aktivity, dílničky a dílny, sousedská setkávání, komentované prohlídky a další,“ zvou organizátoři. Kompletní program je zde: www.praha10.cz/sejdemesenadesitce

V úterý 10. října začne v OC Cíl na Zahradním Městě výstava Slavné vily Prahy 10. Úterní vernisáž bude spojena s křtem knihy Slavné vily Prahy 10 vydané nakladatelstvím Foibos ve spolupráci s městskou částí Praha 10.

Ve čtvrtek 19. října se na Vršovickém zámečku uskuteční od 18 hodin komorní koncert  s názvem Hráči české filharmonie. Koncert je zdarma pro občany Prahy 10, zájemci si mohou vyzvednout dvě vstupenky vstupenky na osobu od pondělí 9. října v infocentrech radnice Prahy 10. 

Ve čtvrtek 19. října se také uskuteční ve vršovickém literárním centru Waldes v Moskevské ulici Rozhovory o Josefu Čapkovi, neformální beseda s významnými čapkology dnešní doby, tentokrát na téma osobnosti Josefa Čapka. Účast je zdarma a bez nutnosti rezervace. 

V úterý 24. října bude architektonická vycházka s názvem Proměny Starostrašnické třídy. Začátek je v 17 hodin před Vozovnou Strašnice. Vycházka nastíní základní urbanistický vývoj sledovaného prostoru s důrazem na budovy, které by bylo možné označit za úhelné a tvořící někdejší a dnes již provozně setřelý ráz. Účast je zdarma, ale kvůli omezené kapacitě je potřeba rezervovat si místo na www.praha10.cz/vychazky.


Autor: puc

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

Včera v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

Včera v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

Včera v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Další články
Nahoru