dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Víkendové tipy

Vycházka: Prázdné domy v srdci Prahy

Víte, ve které funkcionalistické perle sídlila prodejna nejlepšího českého designu, a působil tu Ladislav Sutnar? Nebo chcete zavítat do míst, kde po odchodu magistrátních úředníků zbyly na zemi jen povalující se turnikety? Uvidíte, kde se narodil držitel Nobelovy ceny Jaroslav Heyrovský, nebo kde pár kroků od Václavského náměstí sídlilo v 60. letech slavné divadlo Semafor, které dnes připomíná už jen nápis na zdi.

Vydejte se v neděli 2. října ve 13 hodin na procházku s iniciativou Prázdné domy, která mapuje nevyužívané objekty. Zavítáte do samého srdce Prahy, do míst, kde nájmy často šplhají do závratných výšin. Přesto zde jsou chátrající domy bez jakéhokoli využití, často jde o architektonické perly, domy s unikátním konstrukčním řešením nebo naopak velmi razantní přestavbou z doby nedávné, nebo dávno minulé.

Seznámíte se s historií i důvodem chátrání 9 objektů, k čemu byly v minulosti využívány a odhalíte společně jejich potenciál a další možnosti využití. S jejich příběhem vás blíže seznámí Petr Zeman i další členové iniciativy.

Vycházka je zdarma a je pořádána v rámci Dne architektury.

Jungmannovo náměstí, Praha 1.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru