Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 13°C
Sobota 25. 3. 2023
Svátek má Marián
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Advent v Praze

Vycházka Prahou 5 začala na výstavě papírových betlémů

Vycházky se starostkou Prahy 5 Renátou Zajíčkovou se v neděli 12. prosince odpoledne zúčastnily zhruba čtyři desítky lidí.

První zastávkou byl smíchovský kostel Církve československé husitské v ulici Na Václavce. Kromě specifické architektury a příjemného místa k rozjímání nabízí kostel také ojedinělou sbírku papírových betlémů, což ocenily hlavně rodiny s dětmi. Výstava je otevřená v pondělí, ve středu, v pátek a o víkendu od 14 do 16 hodin, vstupné je dobrovolné. Hezký výklad o kostele si připravil historik Pavel Fabini.

Další zastávkou byl nedaleký evangelický kostel v ulici Na Doubkové. Dále se pokračovalo na smíchovskou železniční lávku, kde se s Janem Fleglem z oddělení koncepce rozvoje Prahy 5 diskutovalo o probíhající výstavbě Smíchov City. Zastávka s občerstvením byla u kobky na náplavce Hořejšího nábřeží. Potom se ještě prošlo Smíchovem do kostela svatého Václava, kde Pavel Fabini pokračoval ve výkladu k historii.

„Nečekala jsem, že si lidé vycházky se mnou tolik oblíbí. Děje se při nich přesně to, co jsem zamýšlela – setkávat se, poukazovat na zajímavosti, mapovat společně veřejný prostor. Mladí, rodiny, senioři. Bavíme se o tom, co naše město potřebuje, co z nějakého důvodu přehlížíme, ale přitom můžeme zlepšit. A je nás stále více,“ sdělila starostka Zajíčková.


Autor: puc

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Další články
Nahoru