Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Advent v Praze

Vycházka Prahou 5 začala na výstavě papírových betlémů

Vycházky se starostkou Prahy 5 Renátou Zajíčkovou se v neděli 12. prosince odpoledne zúčastnily zhruba čtyři desítky lidí.

První zastávkou byl smíchovský kostel Církve československé husitské v ulici Na Václavce. Kromě specifické architektury a příjemného místa k rozjímání nabízí kostel také ojedinělou sbírku papírových betlémů, což ocenily hlavně rodiny s dětmi. Výstava je otevřená v pondělí, ve středu, v pátek a o víkendu od 14 do 16 hodin, vstupné je dobrovolné. Hezký výklad o kostele si připravil historik Pavel Fabini.

Další zastávkou byl nedaleký evangelický kostel v ulici Na Doubkové. Dále se pokračovalo na smíchovskou železniční lávku, kde se s Janem Fleglem z oddělení koncepce rozvoje Prahy 5 diskutovalo o probíhající výstavbě Smíchov City. Zastávka s občerstvením byla u kobky na náplavce Hořejšího nábřeží. Potom se ještě prošlo Smíchovem do kostela svatého Václava, kde Pavel Fabini pokračoval ve výkladu k historii.

„Nečekala jsem, že si lidé vycházky se mnou tolik oblíbí. Děje se při nich přesně to, co jsem zamýšlela – setkávat se, poukazovat na zajímavosti, mapovat společně veřejný prostor. Mladí, rodiny, senioři. Bavíme se o tom, co naše město potřebuje, co z nějakého důvodu přehlížíme, ale přitom můžeme zlepšit. A je nás stále více,“ sdělila starostka Zajíčková.


Autor: puc

Vánočního setkání v klášteře se zúčastnily dvě stovky bezdomovců

26. prosince 2021 v 18:43

Lidem bez domova v Praze včera odpoledne lidé z křesťanské organizace Sant'Egidio rozdali dárky a vánoční pokrmy.

Praha 6: Česká mše vánoční

25. prosince 2021 v 07:59

Praha 6 zve na tradiční vánoční koncert v Kostele československé církve husitské dnes v 17 hodin.

Praha 9 rozdávala rybí polévku

24. prosince 2021 v 17:43

Po loňské pauze Praha 9 letos rozdávala tradiční rybí polévku. U stanice metra Vysočanská se ve středu rozdalo přes 1000 porcí. K dispozici byl i kuřecí vývar, nechyběl ani rybí čaj a sladký koláč.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Vánoční program Zoo Praha. Děti na Štědrý den mají vstup za korunu

23. prosince 2021 v 08:14

Po celé vánoční svátky a Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Na Štědrý den mohou návštěvníci obdarovat zvířata donesením vhodného krmiva a děti mají vstup pouze za korunu.

Další články
Nahoru