dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Vychází Černá vzducholoď Jiřího Suchého

Nakladatelství Teapot, které se věnuje publikování bibliofilií, právě vydává jedinečnou autorskou knihu. Poéma Jiřího Suchého Černá vzducholoď získala díky originálnímu knižnímu designu Johany Kratochvílové a obalu z dílny Studia Činčera zcela novou tvář.

Text doprovází čtyři nové Suchého litografie vytištěné Martinem Boudou, které báseň přímo ilustrují. Zaujme i neobvyklá přiznaná koptská vazba v knižním zpracování ateliéru Daruma. Z ceněného textu se tak poprávu stává skutečný umělecký artefakt.

Precizně připravená kniha přichází do prodeje 23. listopadu v počtu 120 výtisků. Zakoupit ji lze na webu vydavatelství www.tpot.cz a ve vybraných knihkupectvích za cenu 6990 Kč.

Jiří Suchý ji 22. listopadu v 19 hodin pokřtí ve svém domovském divadle Semafor. Jako hosté vystoupí herci Zdeňka Sajfertová, Libor Vacek a herečka a písničkářka Jana Šteflíčková.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru